Kacper Wróblewski z Żywca wygrał Rajd Śląska 2023!

foto. Wojtek Wróblewski

Wielki dzień dla fanów rajdów samochodowych w Polsce! Kacper Wróblewski i Jakub Wróbel, prowadzący Skoda Fabia Rally2 evo, wygrali prestiżowy Rajd Śląska 2023. To była szósta, przedostatnia runda sezonu mistrzostw Polski (RSMP), a także jednocześnie rundą pucharu Europy FIA (FIA ERT) oraz mistrzostw strefy Europy Centralnej (FIA CEZ).

Rajd Śląska 2023 to trzy dni rajdowej rywalizacji w Województwie Śląskim. Trasa tegorocznej edycji Rajdu Śląska liczyła imponujące 635,12 km, z czego blisko 150,34 to dystans 12 asfaltowych odcinków specjalnych.

Kacper Wróblewski i Jakub Wróbel wygrali aż siedem z 12 odcinków specjalnych rajdu. Ich Skoda Fabia Rally2 evo okazała się być nie do pobicia na twardym asfalcie. Ale najważniejszy moment nadszedł podczas finałowego Power Stage. To właśnie tam nasi bohaterowie dali z siebie wszystko i potwierdzili swoją dominację nad rywalami.

Pierwszy raz na prowadzenie wyszli po rozgrywanym w sobotę “oesie” w Jastrzębiu-Zdroju, który liczył 18,2 km. To był moment, który rozgrzał serca fanów rajdów samochodowych. Kacper Wróblewski i Jakub Wróbel udowodnili, że są gotowi na walkę o zwycięstwo. Niestety, nie obyło się bez emocji i dramatycznych chwil. Pod koniec drugiego dnia rajdu, nasi kierowcy mieli problemy z hamulcami i przed finałowym etapem zawodów spadli na trzecią pozycję. Wydawało się, że wszystko może być stracone.

Jednak Kacper Wróblewski i Jakub Wróbel nie dali za wygraną. W niedzielę byli najlepsi na wszystkich czterech “oesach”, co dało im zwycięstwo w Rajdzie Śląska. To był moment triumfu i potwierdzenia ich niesamowitej umiejętności.

-Szaleńcza pogoń, wygrane wszystkie odcinki dzisiaj. Jesteśmy mega szczęśliwi – pisze Kacper Wróblewski

Dla kierowcy z Żywca to trzeci w karierze triumf w klasyfikacji generalnej rundy mistrzostw Polski. Poprzednie dwa zwycięstwa Wróblewski wywalczył w Rajdzie Świdnickim – w 2021 i 2022 roku.

Udostępnij na Facebooku:

Share on facebook
Facebook

Reklama

Zobacz również..

Reklama

STRONY

Nasze SOCIAL
Kontakt
Przewiń do góry