Kacper Wróblewski I Jakub Wróbel – Wygrali 47. Rajd Cieszyńskiej Barbórki

foto: FB Kacper Wróblewski Rally Driver

W dniach 17-18 listopada 2023 roku odbył ORLEN OIL 47. Rajd Cieszyńska Barbórka. Reprezentanci ORLEN Team – Żywczanin, Kacper Wróblewski i Jakub Wróbel, stanęli na najwyższym stopniu podium i po raz kolejny dostarczyli kibicom sporo emocji. 

47 Rajd Cieszyńska Barbórka

Cieszyńska Barbórka, już od lat stanowi niekwestionowany klasyk  rajdowy na południu Śląska. Jego korzenie sięgają daleko wstecz, a pierwsza edycja rajdu miała miejsce w odległym 1977 roku. Od tamtej pory stała się nie tylko znaczącym, lecz wręcz kluczowym wydarzeniem w kalendarzu motosportowym Polski.

To nie tylko zwykła impreza rajdowa. To wyjątkowy hołd dla tradycji i pasji motorsportu, której historia sięga głęboko w rajdowe kroniki. Cieszyńska Barbórka stała się symbolem ciągłości, będąc jednocześnie przyczółkiem dla nowych wyzwań i emocji na trasach.

Dla wielu zawodników, z utęsknieniem wyczekujących klasyka na południu Województwa Śląskiego, to nie tylko wyścig. To tradycyjne, pełne adrenaliny zakończenie sezonu rajdowego. Tegoroczna edycja zgromadziła elitę z trzech prestiżowych cykli: Rajdowych Mistrzostw Południa, Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Śląska oraz Rajdowego Samochodowego Pucharu Śląska. 

Kacper Wróblewski i Jakub Wróbel zwycięzcami 47. Rajdu Cieszyńskiej Barbórki

W tegorocznej edycji ORLEN OIL 47. Rajd Cieszyńska Barbórka, uczestniczyły 102 załogi w tym Kacper Wróblewski z Jakubem Wróblem. Kierowcy stanęli przed sześcioma odcinkami specjalnymi oraz prologiem w Cieszynie. Odcinki specjalne miały łącznie 49 kilometrów dla uczestników rajdu okręgowego oraz 25 km dla zawodników SKJS.

Kacper Wróblewski wraz z Jakubem Wróblem kolejny raz nie zawiedli lokalnych kibiców. Po ostatnim triumfie na swoim terenie, gdzie totalnie zdominowali Rajd Wisły, teraz po raz kolejny stanęli na najwyższym stopniu podium. 

Udostępnij na Facebooku:

Share on facebook
Facebook

Reklama

Zobacz również..

Reklama

STRONY

Nasze SOCIAL
Kontakt