Już niebawem, bez przeszkód dojedziemy pociągami do Katowic.

Już od niespełna trzech lat trwa przebudowa czechowickiego węzła kolejowego. Podróże z tego powodu są bardzo uciążliwe dla pasażerów ponieważ od grudnia 2021r. pociągi muszą jeździć objazdem przez czechowicką Ochodzę. Podróż z Żywca do Katowic zajmuje nawet ponad dwie godziny.

Przebudowa czechowickiego węzła trwa już około trzy lata. Inwestycja obejmuje położenie nowych torów czy budowę peronów na stacjach Czechowice-Dziedzice, Zabrzeg oraz Goczałkowice-Zdrój. Przeprowadzone remonty dają się we znaki podróżującym, szczególnie w godzinach porannych czy popołudniowych, to właśnie wtedy odnotowane są największe opóźnienia na linii Żywiec/Bielsko-Biała – Katowice.

Pociągi jeżdżą objazdem od grudnia 2021 roku. Pierwotnie taki stan rzeczy miał panować do września ubiegłego roku, jednak przez nieprzewidziane problemy wydłużył się. Chodzi przede wszystkim o fragment linii kolejowej numer 139 od mostu na Wiśle do stacji Czechowice-Dziedzice, a konkretnie – budowę nowego wiaduktu nad ulicą Legionów w tym mieście.

Osoby jadące piciągiem przez stację Czechowice-Dziedzice mogą już zobaczyć tam nowe perony, elementy infrastruktury kolejowej oraz wcześniej wspomniany nowy wiadukt. Jak przekazała portalowi czecho.pl Katarzyna Głowacka, zakończenie robót zaplanowano na czerwiec b.r. 

– Na nowym obiekcie zostały ułożone tory. Wykonane będzie próbne obciążenie obiektu. Do wykonania pozostanie budowa schodów technicznych i balustrad, a także antykorozją, która wymaga sprzyjających warunków atmosferycznych. Zakończenie robót razem z zakresem drogowym planowane jest na czerwiec

 

Foto: Koleje Śląskie

Udostępnij na Facebooku:

Share on facebook
Facebook

Reklama

Zobacz również..

Reklama

STRONY

Nasze SOCIAL
Kontakt
Przewiń do góry