Jurek Owsiak odwiedzi Ustroń, by otworzyć unikalny szlak WOŚP

foto: UM Ustroń

W środę, 3 lipca, Jurek Owsiak, założyciel i lider Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy (WOŚP), po raz pierwszy odwiedzi Ustroń. Jego wizyta ma na celu uroczyste otwarcie jedynego na świecie szlaku WOŚP, który został wytyczony właśnie w tym malowniczym mieście. Szlak ten promuje wartości, które od lat przyświecają WOŚP: solidarność, pomoc i zaangażowanie społeczne.

Atrakcje i historia szlaku WOŚP w Ustroniu

Szlak WOŚP w Ustroniu, o długości około 11 km, to trasa, która prowadzi przez najważniejsze atrakcje turystyczne miasta oraz miejsca związane z historią WOŚP. Na trasie znajduje się między innymi mural dedykowany WOŚP, stworzony przez artystę Franka Myszę, który ozdobił filary wiaduktu.

Krzysztof Góral, jeden z pomysłodawców szlaku, podkreśla, że spacerując tą trasą, można nie tylko podziwiać piękno Ustronia, ale również poznać bogatą historię Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy oraz festiwalu Woodstock, a później Pol’and’Rock. Informacje te są dodatkowo dostępne za pomocą aplikacji Kompas Go, która wzbogaca zwiedzających o liczne ciekawostki i opowieści.

Oficjalne otwarcie szlaku z udziałem Jurka Owsiaka

Choć szlak jest już dostępny dla spacerowiczów, jego oficjalne otwarcie zaplanowano na 3 lipca o godzinie 15:00 na ustrońskim rynku. Ceremonia rozpocznie się od powitania Jurka Owsiaka i odsłonięcia tablicy upamiętniającej to wydarzenie. Po oficjalnej części, Owsiak przejdzie fragmentem trasy w kierunku wiaduktu na Równicę, gdzie znajdują się wspomniane murale.

Podczas spaceru z Jurkiem Owsiakiem będzie możliwość zrobienia zdjęcia, przybicia piątki oraz krótkiej rozmowy z liderem WOŚP, jeśli tylko liczba chętnych na to pozwoli. Organizatorzy serdecznie zapraszają wszystkich chętnych z całej Polski oraz z zagranicy do udziału w tej uroczystości.

Zaproszenie dla wszystkich

Organizatorzy wydarzenia zachęcają wszystkich, zarówno mieszkańców Ustronia, jak i przyjezdnych, do udziału w tym wyjątkowym wydarzeniu. „Zapraszamy wszystkich z całej Polski i z najbliższych okolic oraz z zagranicy do Ustronia 3 lipca na rynek, Jurek będzie dostępny dla wszystkich,” mówi Krzysztof Góral. „O godz. 15.00 zaplanowane jest przywitanie się z Jurkiem i uroczyste otwarcie szlaku, odsłonięcie tablicy. Następnie krótkie przejście fragmentem szlaku w kierunku wiaduktu na Równicę, na którym namalowane są wyjątkowe murale. I tam, w miarę możliwości, będziemy starali się zrobić kilka zdjęć z Jurkiem Owsiakiem.”

Udostępnij na Facebooku:

Share on facebook
Facebook

Reklama

Zobacz również..

Reklama

STRONY

Nasze SOCIAL
Kontakt