Jubileusz 160-lecia Straży Pożarnej w Bielsku-Białej: Obchody i Atrakcje

foto: gov.pl

Straż Pożarna w Bielsku-Białej obchodzi w tym roku swoje 160-lecie. Z tej okazji Komenda Miejska Państwowej Straży Pożarnej zaprasza wszystkich mieszkańców na dwudniowe świętowanie, które odbędzie się 15 i 16 czerwca. Uroczystości będą miały miejsce na placu Wojska Polskiego oraz placu Ratuszowym i będą pełne atrakcji dla całej rodziny. Obchody odbędą się pod patronatem prezydenta Bielska-Białej.

Jubileusz 160-Lecia Straży Pożarnej W Bielsku-Białej

W sobotę, 15 czerwca, plac Wojska Polskiego stanie się centrum strażackich atrakcji. Od godziny 14:00 rozpocznie się przegląd orkiestr dętych oraz zawody sprawnościowe FCC – KIDS, które zapewnią emocje zarówno uczestnikom, jak i widzom. O godzinie 15:15 nastąpi wręczenie nagród laureatom konkursu plastycznego, a dzień zakończy koncert finałowy zespołu Pociąg rock’n’roll o godzinie 19:00. Na terenie placu dostępne będą również strażackie tory przeszkód oraz stanowiska promocyjne służb współdziałających, co pozwoli na bliższe zapoznanie się z pracą strażaków i innych służb ratowniczych.

W tym samym czasie na placu Ratuszowym będzie można wziąć udział w wielu pokazach. Od godziny 11:00 do 15:30 będzie możliwość oddania krwi w specjalnym ambulansie. O godzinie 14:00 zaplanowano pokaz gaszenia pożaru drewnianego domku, który z pewnością przyciągnie uwagę najmłodszych widzów. Następnie o 15:00 odbędzie się pokaz sikawki konnej, a o 16:00 i 17:00 pokazy specjalistycznego ratownictwa technicznego oraz chemicznego. Dodatkowo na placu znajdą się wystawy zdjęć pożarniczych, dmuchańce dla dzieci oraz stanowiska gastronomiczne, oferujące różnorodne potrawy.

Niedziela, 16 czerwca, rozpocznie się uroczystą mszą świętą o godzinie 12:00 w kościele pw. Opatrzności Bożej. Msza ta będzie szczególnym momentem refleksji i podziękowania za 160 lat służby strażaków na terenie Bielska-Białej. Po mszy, o godzinie 13:30, na placu Wojska Polskiego odbędzie się uroczysty apel z okazji Dnia Strażaka. W trakcie apelu zaprezentowana zostanie książka wydana specjalnie na tę okazję, dokumentująca bogatą historię straży pożarnej w regionie.

 

Udostępnij na Facebooku:

Share on facebook
Facebook

Reklama

Zobacz również..

Reklama

STRONY

Nasze SOCIAL
Kontakt