Jubilaci odebrali medale

27 par z wieloletnim stażem małżeńskim spotkało się 21 czerwca z prezydentem Bielska-Białej Jarosławem Klimaszewskim, który złożył im gratulacje i życzenia, a małżonkom świętującym 50 lat wspólnego życia wręczył Medale za Długoletnie Pożycie Małżeńskie.


Prezydent Bielska-Białej Jarosław Klimaszewski witając zebranych na sali sesyjnej Ratusza, podkreślił zasługi jubilatów nie tylko dla budowania szczęścia swojej rodziny, ale również dla rozwoju miasta. Szczególnie docenił ich zdolność do kompromisów, która pomogła w niejednej trudnej sytuacji dojść do porozumienia. Do życzeń dołączył się w imieniu proboszcza parafii Opatrzności Bożej się ks. Krzysztof Strzelczyk.  


– Drodzy jubilaci, spotykamy się, by uczcić szczególną rocznicę. Mija bowiem 50, 60 lat, od kiedy przyrzekaliście sobie miłość, wierność i uczciwość małżeńską. Dotrzymaliście danego sobie wówczas słowa i dziś przekonujecie nas, że jest to możliwe, mimo trudności, których nikomu nie szczędzi los – mówiła prowadząca spotkanie zastępca kierownika Urzędu Stanu Cywilnego w Bielsku-Białej Anna Bielak.
Medale za Długoletnie Pożycie Małżeńskie otrzymały pary: Jadwiga i Stanisław Baścikowie, Danuta i Ryszard Bortliczkowie, Małgorzata i Józef Czarnieccy, Bożena i Tadeusz Dzirbowie, Halina i Stanisław Gaskowie, Rozalia i Leszek Główkowie, Małgorzata i Wiesław Guniowie, Zdzisława i Stanisław Gutowscy, Aleksandra i Jan Kaczmarkowie, Krystyna i Jan Kempowie, Józefa i Zygmunt Kobielscy, Halina i Ryszard Krystowie, Urszula i Stanisław Kubieniowie, Anna i Marian Kuśmierczykowie, Stefania i Piotr Kutni, Łucja i Paweł Labzikowie, Anna i Maciej Lipscy, Małgorzata i Jerzy Płonkowie, Elżbieta Orzechowska-Pudełko i Ryszard Pudełko, Teresa i Krzysztof  Rusinowie, Jolanta i Józef Sikorowie, Ewa i Jan Stańczykiewiczowie, Renata i Andrzej Ziółkowscy, Helena i Jan Zyzańscy.
Natomiast 60-lecie wspólnego życia obchodzili Zyta i Józef Kusiowie, Halina i Edmund Siemińscy oraz Regina i Józef Zembowiczowie.

Urząd Stanu Cywilnego w Bielsku-Białej przypomina, że pary zamieszkałe na terenie Bielska-Białej, których 50. rocznica ślubu przypada w ciągu najbliższego półrocza, mogą zgłaszać ten fakt do Urzędu Stanu Cywilnego. Jubileusz należy zgłosić osobiście w USC. Dodatkowe informacje można uzyskać pod nr 33 47 01 213, 33 47 01 211. Zgłoszenie jubileuszu umożliwi wszczęcie procedury zmierzającej do  nadania Medalu za Długoletnie Pożycie Małżeńskie.

źródło/foto. UM Bielko-Biała

Udostępnij na Facebooku:

Share on facebook
Facebook

Reklama

Zobacz również..

Jarmark Św. Wita 2024 w Żywcu

Jarmark Świętego Wita, będący Ogólnopolskim Festiwalem Smaków, to coroczna impreza, która przyciąga miłośników tradycyjnych polskich produktów i rękodzieła z całego

Reklama

STRONY

Nasze SOCIAL
Kontakt