W Żywcu zostanie wybudowana kolejna nowoczesna hala sportowa!

zdjęcie ilustracyjne

Powiat Żywiecki właśnie uzyskał znaczące dofinansowanie w ramach “Programu Olimpia – Programu budowy przyszkolnych hal sportowych na 100-lecie pierwszych występów reprezentacji Polski na Igrzyskach Olimpijskich”. Kwota dofinansowania wynosi aż 2 350 000,00 zł. Wsparcie to będzie przeznaczone na realizację projektu budowy hali sportowej.

Powiat Żywiecki z dofinansowaniem na budowę nowej hali sportowej

Nowa hala sportowa zostanie wybudowana przy Zespole Szkół Agrotechnicznych i Ogólnokształcących im. Józefa Piłsudskiego w Żywcu. Będzie miejscem, w którym młodzi sportowcy będą mogli rozwijać swoje umiejętności. To nie tylko obiekt rekreacyjny, ale przede wszystkim narzędzie do kształtowania przyszłych mistrzów sportu w Powiecie Żywieckim.

Jednym z głównych elementów projektu jest budowa wielofunkcyjnego boiska o nawierzchni poliuretanowej. Boisko to będzie miało powierzchnię do 800 m2, co pozwoli na organizację różnorodnych dyscyplin sportowych.

Kolejnym istotnym elementem projektu jest zadaszenie łukowej hali o stałej konstrukcji. To oznacza, że hala będzie dostępna przez cały rok, niezależnie od warunków pogodowych. To ogromna zaleta, ponieważ umożliwia organizację treningów i zawodów sportowych przez cały rok.

Konstrukcja hali zostanie wykonana z drewna klejonego warstwowo z powłoką membranową. To solidne i trwałe rozwiązanie, które zapewni długą żywotność obiektu. Ponadto, drewno klejone warstwowo ma estetyczny wygląd, co przyczyni się do atrakcyjności hali sportowej.

Nie można zapominać o komforcie użytkowników hali. Projekt zakłada również budowę zaplecza sanitarno-technicznego o powierzchni do 100 m2. To miejsce, gdzie sportowcy i trenerzy będą mieli dostęp do toalet, pryszniców oraz niezbędnej infrastruktury technicznej.

Całkowita szacunkowa wartość zadania wynosi 3 360 300,00 zł.

Udostępnij na Facebooku:

Share on facebook
Facebook

Reklama

Zobacz również..

Reklama

STRONY

Nasze SOCIAL
Kontakt