Jest decyzja prezydenta. Miasto nie wybuduje spalarni! Co ze sprawą in vitro?

Prezydent uznał wyniki referendum za wiążące i spalarnia odpadów w Wapienicy nie zostanie wybudowana. Poinformował o tym w trakcie sesji, a chwilę wcześniej jego decyzje poznali radni.

Przypomnijmy, w niedzielnym referendum frekwencja wyniosła 28,44%, co oznacza, że referendum jest nieważne. W sprawie budowy spalarni śmieci w Wapienicy 57,24% osób odpowiedziało na “NIE”.

Od kilku dni prezydent namawiany był przez część swojego zaplecza samorządowego do uznania wyników głosowania. Uważają oni, że frekwencja osiągnięta w niedzielę w Bielsku-Białej jest bardzo dobrym wynikiem, gdy porównamy ją do podobnych inicjatyw dotychczas organizowanych w kraju (rok temu w Nowym Sączu w referendum ws. budowy spalarni zagłosowało blisko 7 proc. uprawnionych). Jak widać prezydent dał się przekonać i podjął decyzje o nie wybudowaniu spalarni w Bielsku Białej. Większość klubu poparło tę decyzję.

Referendum nie jest wiążące, ale podjąłem decyzję, że uszanuję wolę bielszczan, którzy głosowali w referendum – mówił prezydent Bielska-Białej.

Władze Bielska-Białej nie zrealizują koncepcji ograniczenia ruchu na ul. 3 Maja i Zamkowej, ale w porozumieniu ze środowiskiem medycznym planują wdrożenie programu dofinansowania zabiegów in vitro.

Udostępnij na Facebooku:

Share on facebook
Facebook

Reklama

Zobacz również..

Reklama

STRONY

Nasze SOCIAL
Kontakt