Jeleśnia: Policja zatrzymała włamywacza recydywistę

Policjanci z Jeleśni zatrzymali 61-letniego mieszkańca powiatu żywieckiego, który włamywał się do domków letniskowych. Wczoraj decyzją sądu został tymczasowo aresztowany. Z uwagi na fakt, że przestępstw dopuścił się w warunkach recydywy wielokrotnej grozi mu wyższy wymiar kary.

Od końca kwietnia br. na terenie działania Komisariatu Policji w Jeleśni dochodziło do włamań do domków letniskowych. Łupem włamywacza padały różne przedmioty stanowiące wyposażenie domków oraz sprzęt elektroniczny. Policjanci sprawdzali każdy ślad i informacje mogące naprowadzić ich na trop włamywacza. Ustalili, że za włamaniami może stać 61-letni mieszkaniec powiatu żywieckiego. 

Mężczyzna wpadł, gdy próbował włamać się do kolejnego domku. Podczas prowadzonej sprawy, śledczy przedstawili mu 5 zarzutów. Straty jakie wyrządził oszacowano na kwotę ponad 10 tysięcy złotych. Policjanci odzyskali część ze skradzionych przez niego przedmiotów. Na wniosek śledczych i prokuratora sąd tymczasowo aresztował go na miesiąc. Z uwagi na fakt, że przestępstw dopuścił się w warunkach recydywy wielokrotnej grozi mu wyższy wymiar kary.

źródło: Policja Żywiec

Udostępnij na Facebooku:

Share on facebook
Facebook

Reklama

Zobacz również..

Reklama

STRONY

Nasze SOCIAL
Kontakt