Jednego dnia doszło do tragicznych dwóch wypadków rowerowych. W Bielsku-Białej i na Żywiecczyźnie.

W miniony weekend miały miejsce dwa tragiczne wypadki z udziałem rowerzysty – jeden w Bielsku-Białej, drugi w Jeleśni. W obu przypadkach poszkodowani trafili do szpitala.

Wypadek rowerzysty w Bielsku-Białej

Do zdarzenia doszło w sobotę tj. 5 sierpnia ok. godz. 21:30 na ulicy Krakusa w Bielsku-Białej. Według wstępnych ustaleń policji wynika, że nieznany sprawca skręcając w lewo, nie ustąpił pierwszeństwa 37-letniemu rowerzyście. Skutek był tragiczny – kierowca jednośladu trafił do szpitala i nadal przebywa tam w stanie ciężkim.

Wypadek rowerzysty w Jeleśni

Do kolejnego zdarzenia doszło również sobotę ok. godz. 9:30 na ulicy Starowiejskiej w Jeleśni. Kierowca forda, 29-letni mężczyzna, również nie ustąpił pierwszeństwa 52-letniemu rowerzyście. Doszło do zderzenia, w wyniku którego rowerzysta doznał urazu głowy i został przewieziony do szpitala. Winowajca otrzymał mandat w wysokości 3 tysięcy złotych.

Wiele czynników na drodze może prowadzić do tragicznych konsekwencji

Wypadki z udziałem rowerzystów często wynikają z niewłaściwego zachowania zarówno kierowców, jak i samych rowerzystów. Przekraczanie prędkości, nieprawidłowe zmienianie kierunku jazdy, brak znaków odblaskowych czy nieprawidłowe korzystanie z pasów ruchu to tylko niektóre z czynników wpływających na ryzyko zderzeń. Nawet najmniejsza chwila nieuwagi może prowadzić do tragicznych konsekwencji. Dlatego ważne jest, abyśmy wszyscy zachowali czujność i nie powodowali sytuacji niebezpiecznych.

Udostępnij na Facebooku:

Share on facebook
Facebook

Reklama

Zobacz również..

Reklama

STRONY

Nasze SOCIAL
Kontakt
Przewiń do góry