Jechała nietrzeźwa na rowerze

O tym, że łączenie jazdy na rowerze z alkoholem to zły pomysł, przekonała się 48-letnia mieszkanka powiatu żywieckiego. Kobieta kierując jednośladem przewróciła się doznając urazu ręki. Gdy policjanci sprawdzili jej stan trzeźwości okazało się, że ma ona w organizmie blisko 3 promile alkoholu.

Wczoraj tuż po 17.00 dyżurny komisariatu policji w Węgierskiej Górce  otrzymał informację, że w Ciścu przewróciła się rowerzystka. Na miejsce natychmiast pojechali policjanci, którzy potwierdzili zgłoszenie. Jak wynikało z ich ustaleń, 48-latka kierując rowerem przewróciła doznając urazu ręki. Badanie jej stanu trzeźwości wykazało, że miała ona w organizmie blisko 3 promile alkoholu. Za jazdę w tym stanie kobieta otrzymała mandat karny w wysokości 2,5 tysiąca złotych.      

Przypominamy, że zmiany w taryfikatorze, które weszły w życie 1 stycznia 2022 roku, wprowadziły między innymi wyższe kary za wykroczenia, polegające na kierowaniu rowerem po użyciu alkoholu (między 0,2 promila a 0,5 promila) oraz pod wpływem alkoholu (powyżej 0,5 promila). W pierwszym przypadku cyklista zapłaci 1000 złotych, w drugim – 2500.

Pamiętajmy również o tym, że nietrzeźwy rowerzysta stanowi duże zagrożenie na drodze nie tylko dla siebie, ale i innych uczestników ruchu drogowego. W konfrontacji z poruszającymi się prawidłowo pozostałymi użytkowaniami dróg, może przyczynić się do tragicznych w skutkach wypadków drogowych.

źródło Policja Żywiec

Udostępnij na Facebooku:

Share on facebook
Facebook

Reklama

Zobacz również..

Reklama

STRONY

Nasze SOCIAL
Kontakt