Jarmark Św. Wita 2024 w Żywcu

Jarmark Świętego Wita, będący Ogólnopolskim Festiwalem Smaków, to coroczna impreza, która przyciąga miłośników tradycyjnych polskich produktów i rękodzieła z całego kraju. Organizowany przez Związek Zawodowy Rolników „Ojczyzna”, Miejskie Centrum Kultury oraz Agencję Reklamowo-Wydawniczą „Iwa”, festiwal ten stanowi wyjątkową okazję do zapoznania się z kulinarnym dziedzictwem Polski oraz bogactwem lokalnej twórczości artystycznej.

Jarmark Świętego Wita -Prezentacja Tradycyjnych Polskich Produktów

Od 19 do 21 lipca na żywieckim Rynku odbędzie się ósma edycja Jarmarku Świętego Wita. Codziennie, od godziny 9:00 do 19:00, odwiedzający będą mogli podziwiać i kupować wyjątkowe wyroby polskiego rzemiosła. Wystawcy zaprezentują różnorodne produkty, w tym tradycyjne wędliny, sękacze, oraz wyroby z wikliny. Każdy, kto odwiedzi jarmark, znajdzie coś interesującego dla siebie. Festiwal ten jest doskonałą okazją do odkrycia unikalnych smaków oraz nabycia autentycznych, ręcznie wykonanych przedmiotów.

Jarmark Świętego Wita to nie tylko festiwal kulinarny, ale także święto kultury ludowej. W ciągu trzech dni trwania jarmarku, odwiedzający będą mogli podziwiać występy zespołów artystycznych i kapel ludowych. To doskonała okazja, aby na żywo doświadczyć tradycyjnej polskiej muzyki i tańca, co dodatkowo wzbogaca atmosferę wydarzenia. Prezentacja twórczości ludowej, rękodzieła oraz wyrobów rzemiosła to niezwykle istotny element festiwalu, który pomaga zachować i promować dziedzictwo kulturowe różnych regionów Polski.

Udostępnij na Facebooku:

Share on facebook
Facebook

Reklama

Zobacz również..

Reklama

STRONY

Nasze SOCIAL
Kontakt