Jarmark Św. Wita 2023 w Żywcu

Związek Zawodowy Rolników “Ojczyzna”, Miejskie Centrum Kultury w Żywcu oraz Agencja Reklamowo-Wydawnicza “IWA” zapraszają do udziału w VII Ogólnopolskim Festiwalu Smaków – Jarmarku Św. Wita. To cykliczna impreza, której celem jest ukazanie bogactwa polskich produktów tradycyjnych i lokalnych, działanie na rzecz zachowania dziedzictwa kulinarnego różnych regionów Polski oraz prezentacja twórczości ludowej, rękodzieła oraz wyrobów rzemiosła.

Bogactwo Smaków i Tradycji

VII Ogólnopolski Festiwal Smaków – Jarmark Św. Wita to nie tylko zwykłe spotkanie wystawców i gości, to prawdziwa uczta dla zmysłów. Podczas tego wydarzenia będziecie mieli okazję odkryć różnorodność smaków i aromatów oferowanych przez polskich producentów tradycyjnych. Każdy region Polski ma swoje unikalne specjały i receptury, które warto poznać i spróbować. Jarmark Św. Wita to doskonała okazja, aby zanurzyć się w kulinarnej kulturze naszego kraju i zasmakować wyjątkowych dań przygotowywanych z lokalnych składników.

Czerpanie z Tradycji

Podczas Jarmarku Św. Wita w Żywcu nie tylko będziemy delektować się smakołykami, ale także będziemy mieć okazję poznać tradycyjne metody wytwarzania żywności i wyrobów rzemiosła. Wielu wystawców pokaże nam swoje umiejętności wytwarzania serów, wędlin, ciast, chleba, miodu i wielu innych produktów, które od pokoleń są przekazywane z ust do ust. To niezwykłe doświadczenie, które pozwoli nam odkryć korzenie polskiej kultury kulinarnej i docenić pracę i pasję ludzi, którzy dbają o zachowanie tradycji.

Pokaz Twórczości Ludowej

Jarmark Świętego Wita to także doskonała okazja, aby zobaczyć wyjątkowe dzieła twórczości ludowej. Rzemieślnicy i artyści z różnych będą prezentować swoje wyroby, które zachwycają oryginalnością i pięknem wykonania. Będziecie mieli okazję zobaczyć rzeźby, ceramikę, hafty, koronki, ozdoby ludowe oraz wiele innych wyrobów, które są wyrazem polskiej kreatywności i tradycji. Każdy z wystawców ma swoją historię i sposób wyrażania się przez sztukę, co sprawia, że Jarmark Św. Wita staje się prawdziwym festiwalem kultury i rzemiosła.

VII Ogólnopolski Festiwal Smaków - Jarmark Św. Wita

VII Ogólnopolski Festiwal Smaków – Jarmark Św. Wita to nie tylko wydarzenie o charakterze kulturalnym, ale również istotny czynnik aktywizacji gospodarczej miasta i powiatu. Dzięki temu festiwalowi lokalni producenci i rzemieślnicy mają szansę zaprezentować swoje wyroby szerszej publiczności, co przekłada się na wzrost zainteresowania ich produktami i usługami.

Szczegóły można znaleźć na plakacie poniżej

foto: FB Jarmark Św. Wita

Udostępnij na Facebooku:

Share on facebook
Facebook

Reklama

Zobacz również..

Reklama

STRONY

Nasze SOCIAL
Kontakt
Przewiń do góry