Jakie imiona nadawano najczęściej w Bielsku-Białej? Przedstawiamy ranking

W minionym roku w Urzędzie Stanu Cywilnego w Bielsku-Białej zanotowano wiele ważnych wydarzeń, które odzwierciedlają życie społeczności miasta. Przedstawiamy statystyki urodzeń, ślubów i jubileuszy małżeńskich.

Nikodem i Zuzanna na czele imion 2023 roku

W 2023 roku Bielsko-Biała powitała 2518 nowych mieszkańców. Wśród nich 1302 to chłopcy, a 1216 to dziewczynki. Najpopularniejszymi imionami nadawanymi przez rodziców były Nikodem (59) i Zuzanna (61). Ale to nie koniec, bo na liście imion chłopców poza Nikodemem znalazły się Antoni, Jan, Leon, Jakub i Franciszek. Natomiast wśród dziewczynek, Zuzannę towarzyszyły Hanna, Emilia, Oliwia, Maja i Laura. Nie brakowało także nietypowych wyborów, takich jak Dilara, Platon, Józefina, Jagna, Zlatan i Dorian.

Śluby w 2023 roku

Miłość kwitła w Bielsko-Białej w 2023 roku, co potwierdzają dane dotyczące zawartych małżeństw. W sumie odbyło się 569 ceremonii ślubnych, z czego 356 to małżeństwa cywilne, a 213 wyznaniowe. Dodatkowo 51 par zdecydowało się na oświadczenia o wstąpieniu w związek małżeński poza Urzędem Stanu Cywilnego. Ciekawostką jest, że Bielszczanie i Bielszczanki zawierali związki małżeńskie także z obcokrajowcami. Wiodącą grupą byli obywatele Ukrainy, zawierając aż 40 ślubów. Ale miłość nie zna granic, dlatego mieszkańcy Bielska-Białej szukali swojej drugiej połówki także w krajach takich jak Rumunia, Ekwador, Meksyk, Czechy, Rosja, Niemcy, Kazachstan, Maroko, Włochy, Chiny, Madagaskar, Holandia, Hiszpania, Kamerun, Uzbekistan, Portugalia i Angola.

Długowieczność i jubileusze małżeńskie

Bielsko-Biała może pochwalić się mieszkańcami, którzy dożyli wieku sto lat i więcej. To znakomite osiągnięcie, które świadczy o dobrej jakości życia w tym regionie. Również jubileusze długoletniego pożycia małżeńskiego są godne uwagi. W roku 2023 obchodziły je aż 383 pary, w tym 298 par świętujących 50-lecie pożycia, 70 par obchodzących 60-lecie, 11 par 65-lecie, a 4 pary 70-lecie i więcej.

Spadek liczby zgonów

Warto również zwrócić uwagę na statystyki zgonów w Bielsko-Białej. W 2023 roku zarejestrowano 2421 zgonów, co stanowi spadek w porównaniu z rokiem 2021 (2991 zgonów) i rokiem 2022 (2540 zgonów). To pozytywny sygnał, który może świadczyć o poprawie warunków zdrowotnych i bezpieczeństwa w mieście.

Udostępnij na Facebooku:

Share on facebook
Facebook

Reklama

Zobacz również..

Reklama

STRONY

Nasze SOCIAL
Kontakt