Jak wybrać najlepsze deski na taras? Na co zwracać uwagę?

Taras jest miejscem, w którym spędza się wiele czasu i właśnie dlatego podjęcie decyzji na temat desek tarasowych może być trudnym zadaniem. Wszystko za sprawą tego, że najlepsza deska na taras powinna łączyć ze sobą wysoką jakość, ponieważ znajdują się one na zewnątrz, a także świetną prezencję. Z tego powodu, warto rozważyć kilka różnych rodzajów desek, które przeznaczone są do montażu tarasowego.

Czym charakteryzuje się dobra deska na taras?

Dobra deska na taras to przede wszystkim taka, która będzie służyła na nim przez długi czas. Wszystko ze względu na to, że deski tarasowe nie należą do tanich rzeczy, a co za tym idzie, konieczne jest, aby były one wytrzymałe. Z tego powodu, drewno, z którego została wykonana deska, powinno zostać odpowiednio zaimpregnowane, ponieważ jest to prosty, a zarazem skuteczny sposób na zwiększenie jej żywotności. Co więcej, dobrze wykonana deska na taras odporna jest również na duży nacisk, ponieważ to właśnie taras jest miejscem, w którym często odbywają się spotkania większej ilości osób, podczas imprez.

Ciekawym rozwiązaniem, z którego wykonywane są deski tarasowe jest drewno C14 pochodzące ze Skandynawii. Deski tego rodzaju produkowane są z drzew iglastych, których poziom wilgotności wynosi od 12 do 15 procent, dzięki czemu deski są sztywne, oraz wytrzymałe. Wybierając drewno C14https://www.scanwood.com.pl/oferta/drewno-konstrukcyjne/c14/ konieczne jest jednak, aby przed obróbką zostało ono odpowiednio wysuszone oraz wystrugane, ponieważ tylko w ten sposób drewno będzie odporne na uszkodzenia, które mogą powstać w trakcie codziennego użytkowania.

Idealne uzupełnienie drewnianego tarasu, czyli deski elewacyjne!

Stworzenie pięknego i funkcjonalnego tarasu wymaga sięgnięcia po materiały najlepszej jakości. Oczywiście, deski na tarashttps://www.scanwood.com.pl/oferta/deska-tarasowa/ są niezwykle ważne, jednak budując całą kompozycję, warto również rozważyć sięgnięcie po dodatkowe drewniane elementy, których zadaniem będzie uzupełnienie aspektu wizualnego tarasu.

Pomysłem, który zyskuje obecnie na popularności, są deski elewacyjne, które stosowane są w domach różnego rodzaju. Co prawda, kojarzą się one głównie z domkami sezonowymi, jednak sięgnięcie po deski elewacyjnehttps://www.scanwood.com.pl/oferta/deska-elewacyjna/ to sposób, który sprawi, że zwykły dom zamieni się w piękną rezydencję. W przypadku elewacji wykonanej z desek pojawia się również jeden, niezwykle ważny aspekt, czyli izolacja cieplna sprawiająca, że dom szybciej się nagrzewa, a sama temperatura nie ucieka na zewnątrz.

ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Udostępnij na Facebooku:

Share on facebook
Facebook

Reklama

Zobacz również..

Reklama

STRONY

Nasze SOCIAL
Kontakt