Jak pozbyć się choinki w Bielsku-Białej? Przedstawiamy harmonogram odbioru

fot. Jacek Kachel Wydział Prasowy UM w BB

Święta minęły, a 2 lutego obchodzimy dzień Matki Boskiej Gromnicznej, który symbolicznie kończy okres bożonarodzeniowy. Jednym z obowiązków po tym święcie jest pozbycie się świątecznych dekoracji, zwłaszcza choinki. W artykule tym omówimy, jak prawidłowo usunąć dekoracje i gdzie pozostawić choinki w Bielsku-Białej.

Harmonogram i poradnik odbioru choinek w Bielsku-Białej

W Bielsku-Białej istnieje coroczna akcja odbioru świątecznych choinek. Termin wystawienia choinek jest zgodny z harmonogramem odbioru odpadów komunalnych i trwa do końca lutego. To znaczy, że masz cały luty na pozbycie się swojej choinki.

Ważne jest, aby poprawnie segregować odpady. Żywe choinki, czyli te, które były naturalne, powinny być wystawiane razem z bioodpadami. Z kolei choinki sztuczne, jakie były wykonane z tworzyw sztucznych, należy wyrzucać wraz z pozostałościami po segregacji odpadów. Pamiętajmy o odpowiedniej segregacji, ponieważ jest to kluczowy element dbania o środowisko.

Aby dowiedzieć się więcej o poprawnej segregacji odpadów, warto zajrzeć na stronę poświęconą gminnemu systemowi gospodarki odpadami w Bielsku-Białej: https://czystemiasto.bielsko-biala.pl/.

Udostępnij na Facebooku:

Share on facebook
Facebook

Reklama

Zobacz również..

Reklama

STRONY

Nasze SOCIAL
Kontakt