Jak dobrać kolczyki do kształtu kobiecej twarzy?

Kolczyki Jawellon

Niemal każda kobieta deklaruje, że wybór idealnych kolczyków nie stanowi dla niej problemu, a jeżeli cokolwiek uniemożliwia podjęcie rzeczywiście trafnej i przemyślanej decyzji, tym czymś jest przede wszystkim cena rozwiązań tego typu. Często okazuje się jednak, że podobne deklaracje nie mają wiele wspólnego z rzeczywistością, a wybór kolczyków okazuje się zadaniem przerastającym możliwości pań. Nietrafione wybory wynikają przede wszystkim ze skłonności do wybierania kolczyków bez wcześniejszej analizy kształtu własnej twarzy. Naczelną zasadą, jaką panie powinny kierować się podczas podejmowania decyzji o zakupie kolczyków jest ta, która mówi o konieczności zachowania równowagi. Oznacza to, że kolczyki muszą stanowić przeciwwagę dla kształtu twarzy swojej właścicielki, w innym wypadku bowiem nawet najpiękniejsza biżuteria wygląda po prostu dziwnie.

Na szczęście ustalenie tego, czy nasza twarz jest prostokątna, trójkątna, okrągła, czy owalna nie jest trudne (wystarczy przyjrzeć się sobie w lustrze zaczesując włosy do tyłu), trudności nie nastręcza przy tym również przyswojenie uniwersalnych zasad, których należy przestrzegać chcąc, aby kolczyki cieszyły oczy tak swojej właścicielki, jak i osób znajdujących się w jej otoczeniu.

Kolczyki łagodzące ostre rysy twarzy

Kobiety o ostrych rysach twarzy często ubolewają z powodu tej cechy charakteryzującej ich wygląd, trudno jest im bowiem wyglądać delikatnie i dziewczęco, nawet, jeżeli znajdą odpowiedni strój. Na szczęście właściwy wybór biżuterii jest w stanie skutecznie zatuszować tę niedogodność, warto zatem zastanowić się nad tym, które rozwiązanie można uznać w tym kontekście za najbardziej pożądane.

Jeżeli kolczyki srebrne mają stanowić swego rodzaju przeciwwagę dla rysów twarzy, w żadnym wypadku nie powinno się wybierać tych, które mają geometryczne kształty. Kolczyki w kształcie rombu lub trójkąta cieszą się sporym powodzeniem wśród pań, w tym przypadku mogą jednak przynieść znacznie więcej strat niż zysków.

Na szczęście panie o ostrych rysach twarzy wcale nie muszą rezygnować z kupowania rozwiązań modnych, które podbijają paryskie i mediolańskie wybiegi. To właśnie twarz kwadratowa idealnie nadaje się przecież do tego, aby nosić wysmuklające ją kolczyki w kształcie owali i łezek, a przecież nie da się ukryć, że tego rodzaju biżuteria srebrna i złota pojawia się bardzo często w świecie mody. Wygląd kobiecej twarzy nie jest też przeciwwskazaniem do tego, aby eksperymentować z kolorami biżuterii. Kolczyki mogą zatem z powodzeniem podkreślić kolor oczu i włosów właścicielki, nic nie stoi przy tym na przeszkodzie temu, aby kontrastowały z jej cerą. W zależności od sytuacji można uczynić z nich główną ozdobę kobiecego stroju, można jednak również sprawić, że będą jedynie dodatkiem podkreślającym oryginalność spinki do włosów lub bransoletki. W takim wypadku jedynym ograniczeniem wydaje się być nasza wyobraźnia, jeżeli więc pozwolimy jej pracować, z pewnością przełamiemy wszystkie bariery, a nasz wygląd stanie się powodem do dumy.

Kolczyki dla kobiet o trójkątnej twarzy

Kobiety o twarzy trójkątnej nie mogą narzekać na to, że ostre rysy twarzy nie dodają im dziewczęcego uroku, nie da się jednak ukryć, że i one często nie mają powodu do tego, aby zachwycać się swoim odbiciem w lustrze. Dzieje się tak przede wszystkim dlatego, że znakiem rozpoznawczym trójkątnej twarzy jest szpiczasty podbródek, a większość jego właścicielek zwraca uwagę na to, że nie stanowi on szczególnego powodu do dumy. Na szczęście dobrze dobrane kolczyki są w stanie złagodzić nieprzyjemne wrażenie, jakie może on wywołać, warto zastanowić się więc nad tym, jaka bizuteria pasuje do kobiety o trójkątnej twarzy.

Najprostszym sposobem na ukrycie spiczastego podbródka wydaje się zakładanie tych kolczyków, które są węższe w swojej górnej części, a szersze w dolnej, a więc tej, która znajduje się właśnie na wysokości podbródka. Dobrze wybierać przy tym takie rozwiązania, które są w stanie ściągać spojrzenia przechodniów, jeżeli więc w dolnej części kolczyków znajdują się kryształki lub inne kamienie można się z tego jedynie cieszyć. Panie o trójkątnej twarzy nie muszą zresztą obawiać się i o to, że wybrane przez nie kolczyki będą zbyt długie, w tym konkretnym wypadku nie stanowi to bowiem większego problemu. Jeżeli przestrzegana jest zasada mówiąca o szerszej dolnej części kolczyka i węższej „górze” tej ozdoby, nie trzeba bać się również nawet najbardziej oryginalnych wzorów geometrycznych. Panie o trójkątnej twarzy nie muszą więc obawiać się, że przyjdzie im zrezygnować z najnowszych propozycji pojawiających się na wybiegach tylko dlatego, że ich uroda nie jest perfekcyjna.

Kolczyki dla kobiet o okrągłej twarzy

Dziewczynki o okrągłej twarzy wzbudzają szczery zachwyt i powszechnie uznawane są za piękności. Dorosłe kobiety nie są jednak zachwycone takim jej kształtem. Nawet jeśli są bardzo szczupłe okrągła twarz staje się dla nich powodem do zmartwień, a dobór tuszującej ten mankament fryzury nie jest wcale jedynym problemem, z którym muszą się borykać. Choć panie o okrągłej twarzy z pewnym niepokojem przyglądają się kolczykom i innym elementom składającym się na biżuterię, okazuje się, że wcale nie muszą przejmować się zbyt dużą liczbą ograniczeń. Tak naprawdę powinny unikać przede wszystkim okrągłych kolczyków i to nawet wówczas, gdy są one ozdobione kryształkami Swarovski i reklamowane jako najnowszy krzyk mody. Rzeczywiście, mówimy o bardzo interesującej biżuterii, która podbiła serca tysięcy kobiet, okrągłe kolczyki srebrne założone przez kobietę o równie okrągłej twarzy nie będzie jednak rozwiązaniem wzbudzającym powszechny zachwyt. Na szczęście jest to praktycznie jedyne ograniczenie, z którym należy się liczyć, większego znaczenia nie ma już bowiem to, czy kolczyki będą długie, czy też krótkie, dzięki temu można dowolnie łączyć je z innymi ozdobami takimi, jak łańcuszki, ozdobne spinki do włosów i srebrne bransoletki, a efekt tego rodzaju połączenia może być naprawdę oszałamiający. Kobiety o okrągłej twarzy mogą pozwolić sobie również na odrobinę ekstrawagancji. Właśnie z myślą o nich tworzone są kolczyki o nietypowym wzornictwie, których dolna część jest smuklejsza od górnej. Znalezienie idealnych kolczyków nie jest więc szczególnie trudne.

Podsumowanie

Jak widać dobór kolczyków w oparciu o naszą urodę to wcale nie taka prosta sprawa. Warto w takim przypadku zdać się na wiedzę i doświadczenie profesjonalnego sprzedawcy. Dlatego biżuteryści marki Jewellon czyli osoby zajmujące się profesjonalnym doborem biżuterii chętnie pomogą i dopasują biżuterię do indywidualnych preferencji i wymagań klientek tak aby te były w 100% zadowolone z zakupu i aby upatrzona biżuteria służyła im przez wiele lat oraz była idealnie dopasowana do urody.

jawellon.pl

Udostępnij na Facebooku:

Share on facebook
Facebook

Reklama

Zobacz również..

Reklama

STRONY

Nasze SOCIAL
Kontakt