Interwencja na osiedlu Złote Łany – Mężczyzna groził samobójstwem

Wczoraj po południu na osiedlu Złote Łany w Bielsku-Białej doszło do bardzo nieprzyjemnej sytuacji. Mężczyzna w wieku około 50 lat groził, że skoczy z jednego z wieżowców.

Interwencja służb na osiedlu Złote Łany

Wczoraj (7 września), tuż po godzinie 15:00, służby otrzymały zgłoszenie dotyczące mężczyzny który groził, że skoczy z dziewiątego piętra. 

Na miejscu zdarzenia natychmiast pojawiły się wszystkie służby ratunkowe, gotowe podjąć działania w celu uratowania życia tego mężczyzny. Dyspozytorzy zadysponowali zastęp straży pożarnej wyposażony w drabinę mechaniczną oraz załogę ze skokochronem. Ponadto, na miejsce przybyła również lokalna policja oraz zespół ratownictwa medycznego.

Dzięki rozmowie z mężczyzną, udało się go przekonać, aby zrezygnował z próby samobójczej. Po skutecznej interwencji, mężczyzna został bezpiecznie przewieziony do Bielskiego Centrum Psychiatrii, gdzie będzie miał możliwość uzyskania odpowiedniej pomocy psychologicznej i psychiatrycznej. 

Jeśli potrzebujesz pomocy, a z różnych powodów nie masz możliwości bezpośredniego kontaktu z psychologiem, poniższe darmowe numer pomogą Ci w poradzeniu sobie w trudnych sytuacjach.
Bezpłatny kryzysowy telefon zaufania dla dzieci i młodzieży: 116 111
Bezpłatny kryzysowy telefon zaufania dla dorosłych: 116 123
Dziecięcy Telefon Zaufania Rzecznika Praw Dziecka: 800 121 212
Wsparcie dla osób po stracie bliskich – będących w żałobie: 800 108 108
Tumbo Pomaga – wsparcie dla dzieci i młodzieży po stracie bliskich – będących w żałobie: 800 111 123
W sytuacji bezpośredniego zagrożenia życia, koniecznie zadzwoń na numer alarmowy 112.

Udostępnij na Facebooku:

Share on facebook
Facebook

Reklama

Zobacz również..

Jarmark Św. Wita 2024 w Żywcu

Jarmark Świętego Wita, będący Ogólnopolskim Festiwalem Smaków, to coroczna impreza, która przyciąga miłośników tradycyjnych polskich produktów i rękodzieła z całego

Reklama

STRONY

Nasze SOCIAL
Kontakt