Interaktywne Centrum Bajki i Animacji w Bielsku-Białej – otwarcie już w maju!

Już 25 maja nastąpi otwarcie Interaktywnego Centrum Bajki i Animacji OKO, będącego efektem wielomiesięcznych prac przy bielskim Studio Filmów Rysunkowych. 

Studio Filmów Rysunkowych z nowym gmachem: Inwestycja za 33 miliony złotych

Rozpoczęcie budowy miało miejsce w lutym 2022 roku. Pierwszym etapem było usunięcie istniejącego budynku, w którym mieściła się m.in. sala kinowa. Następnie wzniesiono nowy gmach, który został połączony z zabytkową siedzibą Studia za pomocą przewiązki.

„Trwają już prace końcowe. Dowodem na to, że są już w fazie finalnej, jest to, że mamy już fotele na salę kinową. Wszystkie prace zostaną zakończone w marcu. Potem nastąpią odbiory. Chcemy otworzyć centrum w maju” – powiedział dyrektor Chmiel.

Całkowity koszt inwestycji wyniósł około 33 milionów złotych. Na budżet projektu składają się środki pozyskane przez Studio Filmów Rysunkowych z funduszy norweskich, wsparcie finansowe z resortu kultury oraz środki samorządu Bielsko-Białej, który przekazał działkę pod budowę.

Czym jest Centrum Bajki i Animacji w Bielsku-Białej?

Bielskie Centrum Bajki i Animacji OKO (Obszar Kreacji Obrazu) ma za zadanie połączyć interaktywne muzeum z nowoczesnym parkiem rozrywki. To innowacyjne połączenie różnych form rozrywki i edukacji, pozwalające dzieciom i ich rodzicom na naukę poprzez zabawę, wykorzystując nowoczesne techniki multimedialne. Centrum opierać się będzie na dorobku Studia Filmów Rysunkowych, które znane jest z tworzenia kultowych animowanych seriali takich jak przygody Bolka i Lolka, pies Reksio czy Smok Wawelski. To największa inwestycja tego typu w Polsce i w tej części Europy.

Studio Filmów Rysunkowych powstało w 1947 roku i słynie z produkcji serii animowanych dla najmłodszych widzów, takich jak Reksio, Bolek i Lolek, Baltazar Gąbka czy Pampalini. Współpracowali z nim znani artyści i twórcy, tak jak Zbigniew Lengren, Jan Szancer, Józef Szajna, Jan Brzechwa, Ludwik Jerzy Kern, Stefan Kisielewski, Krzysztof Komeda i Krzysztof Penderecki.

Bilety do OKO w Bielsku-Białej - Gdzie możemy kupić i ile kosztują?

Wielkie otwarcie nastąpi 25-26 mają. W tych dniach  wystawa będzie czynna w godzinach od 12:00 do 18:00. Specjalna cena biletu wstępu wynosi 10 złotych, a dzieci do ukończenia 4 roku życia mogą wejść bezpłatnie. Bilety można zakupić online na stronie sfr.pl od 18 maja 2024 roku. Wejścia będą odbywać się o godzinach: 12:00, 13:00, 14:00, 15:00, 16:00. Bilet można okazać na urządzeniu mobilnym lub w formie wydrukowanej (bilet w formie załącznika PDF zostanie wysłany na podany adres mailowy).

Udostępnij na Facebooku:

Share on facebook
Facebook

Reklama

Zobacz również..

Reklama

STRONY

Nasze SOCIAL
Kontakt