IMGW wydało ostrzeżenia pożarowe – dotyczą również powiatu bielskiego i żywieckiego

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej alarmuje o ekstremalnym zagrożeniu pożarowym, obejmującym niemal całą Polskę. Szczególnie zagrożona jest Wielkopolska, gdzie mapa zagrożenia pożarowego wskazuje najwyższy stopień alertu. Wysokie temperatury oraz brak opadów deszczu sprawiają, że wilgotność ściółki w lasach jest wyjątkowo niska, co zwiększa ryzyko wybuchu pożaru.

Ostrzeżenia w całym kraju - zagrożenie także w Beskidach

Wielkopolska, jedna z najbardziej zalesionych regionów Polski, jest obecnie najbardziej narażona na pożary lasów. Mapa zagrożenia pożarowego zaktualizowana przez IMGW pokazuje, że w środę, 15 maja, region ten osiągnie ekstremalny poziom zagrożenia pożarowego, który prawdopodobnie utrzyma się przez kolejne dni. Sucha i ciepła pogoda sprzyja szybkiemu rozprzestrzenianiu się ognia, co stanowi poważne wyzwanie dla służb leśnych i ratowniczych.

Laboratorium Ochrony Przeciwpożarowej Lasu Instytutu Badawczego Leśnictwa zaleca podjęcie natychmiastowych środków ostrożności. Mieszkańcy i turyści powinni unikać rozpalania ognisk, używania otwartego ognia oraz wszelkich działań mogących spowodować zapłon. Służby leśne i ratownicze są w stanie najwyższej gotowości, monitorując sytuację na bieżąco i podejmując działania prewencyjne.

Udostępnij na Facebooku:

Share on facebook
Facebook

Reklama

Zobacz również..

Reklama

STRONY

Nasze SOCIAL
Kontakt
Przewiń do góry