Ile kosztowały i kto jest odpowiedzialny za kontrowersyjne banery? Miasto odpowiedziało.

„PiS = drożyzna” takie hasła pojawiły się na ulicach Bielska-Białej na początku maja m.in. na przystankach autobusów i samych autobusach. Pisaliśmy o tym tutaj. Taka forma “reklamy” wywołała wiele kontrowersji i emocji wśród mieszkańców miasta oraz radnego Konrada Łosia, który złożył interpelację w tej sprawie. Miasto przygotowało odpowiedź.

Konrad Łoś, radny i szef klubu PiS, wyraził swoje oburzenie w związku z wykorzystaniem miejskich autobusów do prowadzenia kampanii politycznej. Złożył on interpelację, w której zwrócił uwagę na fakt, że mieszkańcy miasta także wyrażają swoje niezadowolenie wobec tego działania. Według niego, taka forma promocji jest nieetyczna i narusza zasadę neutralności politycznej w przestrzeni publicznej. Radny przekonuje, że miejskie autobusy powinny służyć wyłącznie do celów transportowych, a nie do szerzenia jakiejkolwiek ideologii czy propagandy politycznej. 

Konrad Łoś, podjął interwencję w ratuszu, składając szereg pytań do władz miasta w związku z kampanią reklamową prowadzoną na miejskich autobusach i wiatach przystankowych. Zadał kilka kluczowych pytań, m.in. o to, z jaką firmą reklamową podpisano umowę na umieszczanie reklam na autobusach i wiatach przystankowych, na jakich warunkach finansowych oraz w jakim trybie wyłoniono firmę, z którą podpisano umowę. 

Zastępcę prezydenta Przemysław Kamiński, przygotował odpowiedź w tej sprawie, wktórej poinformował, że podmiotem odpowiedzialnym za umieszczanie reklam na autobusach i wiatach przystankowych w naszym mieście jest spółka Business Consulting Bielsko-Biała. Jak twierdzi – Miasto nie ma wpływu na to z kim zawierane są umowy i na jakich zasadach. Umowa na wyklejanie autobusów i wiat przystankowych została zawarta w dniu 29 czerwca 2022 roku i obowiązuje do końca czerwca 2025 roku.

„PiS = drożyna” to kontrowersyjne hasło zostało umieszczone na tyłach pięciu autobusów oraz na ośmiu wiatach.  Wynagrodzenie z tytułu ekspozycji reklam na autobusach w okresie trwania umowy wynosi 9 840 zł, natomiast z tytułu ekspozycji reklam na przystankach wynosi 4 691 zł.

foto. spotted Bielsko-Biała
Źródło: bielsko-biała.pl

Udostępnij na Facebooku:

Share on facebook
Facebook

Reklama

Zobacz również..

Reklama

STRONY

Nasze SOCIAL
Kontakt
Przewiń do góry