II Marsz Równości w Bielsku-Białej

Już 3 lipca tęczowy korowód przemierzy ulice Bielska Białej. Marsz równości odbędzie się już po raz drugi na placu Bolesława Chrobrego. Szykujcie transparenty, flagi i doskonałe humory! Tego dnia Bielsko-Biała będzie najradośniejszym miastem w kraju i tęczową stolicą Polski. 

Tegorocznymi gośćmi marszu będzie m.in. Daria Gosek-Popiolek – posłanka parti Razem Katarzyna Kotula – działaczka związana ze społecznością opiekunów osób z niepełnosprawnościami oraz z Ogólnopolskim Strajkiem Kobiet, parlamentarzystka i członkini Komisji Polityki Społecznej i Rodziny Gabriela Morawska-Stanecka – prawniczka, działaczka polityczna Profesor Monika Platek – prawniczka, aktywistka, naukowczyni, feministka. 

Muzykę zagwarantuje DJ z Wąsem oraz Fafik. Również po marszu będzie kontynuowana zabawa na placu Chrobrego. Organizatorzy piszą “Jeśli możecie, zabierzcie ze sobą koc piknikowy albo matę, weźcie jakieś przekąski i napoje, a przede wszystkim pamiętajcie o wygodnych butach i wystrzałowych nastrojach.”

 Cale wydarzenie poprzedzi spotkanie z Maciejem Kromczykiem i Jankiem Gasparem Gębalą, dotyczące różnych aspektów sytuacji osób trans płciowych w Polsce, połączone z pokazem filmu “Not a boy, not a girl”, opowiadającego o osobach niebinarnych. Spotkanie odbędzie się już jutro (środa) w Klubokawiarni Aquarium.

Udostępnij na Facebooku:

Share on facebook
Facebook

Reklama

Zobacz również..

Reklama

STRONY

Nasze SOCIAL
Kontakt