Halowe Mistrzostwa Polski: sukcesy medalowe zawodników z Bielska-Białej

fot. KS SPRINT

W miniony weekend, miasto Toruń stało się areną lekkoatletycznych zmagań, przyciągając uwagę fanów sportu z całej Polski. Halowe Mistrzostwa Polski w Lekkoatletyce, które odbyły się w dniach 17-18 lutego, zgromadziły ponad 500 zawodników, wśród których nie zabrakło reprezentantów Bielska-Białej.

Reprezentanci Bielska-Białej z czterema medalami

Na Halowych Mistrzostwach Polski w Toruniu, rywalizacja dotyczyła niemal wszystkich dyscyplin lekkoatletycznych. Udział wzięli zarówno uznani medaliści światowych imprez, jak i młodzi, obiecujący sportowcy. Wśród zgłoszonych znaleźli się Maja Chamot i Michał Haratyk z KS Sprint, a także młodzieżowiec Kamil Herzyk z Just Team, którzy stanowili o sile reprezentacji z Bielska-Białej.

Michał Haratyk, uzdolniony kulomiot, po raz kolejny udowodnił swoją klasę, zdobywając tytuł Halowego Mistrza Polski dzięki imponującemu rzutowi na odległość 20.20 m. Z kolei Maja Chamot, specjalizująca się w skoku o tyczce, zaprezentowała doskonałą formę, zdobywając srebro w kategorii seniorów oraz złoto wśród zawodników do 23 lat, z wynikiem 4.2 m. Jej osiągnięcia są efektem pracy pod okiem trenera Marcina Szczepańskiego. Kamil Herzyk, z kolei, wywalczył brązowy medal w biegu na 3000 m w kategorii U23, potwierdzając wysoki poziom młodzieżowej lekkoatletyki.

Kluczowe wydarzenie na drodze do światowych mistrzostw

Halowe Mistrzostwa Polski 2024 nie były tylko pokazem sportowej rywalizacji. To również ważny etap w przygotowaniach do nadchodzących międzynarodowych wydarzeń. Zawody w Toruniu pełniły rolę decydującego momentu dla atletów, którzy mieli na celu zdobycie kwalifikacji do Mistrzostw Świata w Glasgow (1-3 marca 2024 r.), a także były istotnym elementem przygotowań do Mistrzostw Europy w Rzymie (7-12 czerwca 2024 r.) oraz do Igrzysk Olimpijskich w Paryżu (26 lipca – 11 sierpnia 2024 r.).

Michał Haratyk z KS Sprint foto. KS Sprint

Udostępnij na Facebooku:

Share on facebook
Facebook

Reklama

Zobacz również..

Reklama

STRONY

Nasze SOCIAL
Kontakt