Habdas zastąpi Stocha w nadchodzącym turnieju PŚ w Lake Placid.

Jan Habdas

W przyszły weekend w Lake Placid zostaną rozegrane dwa konkursy indywidualne w skokach. Kamil Stoch nie weźmie udziału w zawodach Pucharu Świata, zastąpi go Janek Habdas.

Jan Habdas w PŚ w Lake Placid

Dla Kamila Stocha weekend w Wilingen nie należał do udanych. W sobotę zajął dopiero 25 miejsce, a w niedziele nie wziął nawet udziału w konkursie, zajął pięćdziesiątą pierwszą lokatę w kwalifikacjach.

Już zdecydowaliśmy, że Kamil zostanie w domu. Przede wszystkim musi odpocząć i się zrelaksować. Gdy poukłada wszystko w głowie, będzie mógł zacząć od nowa. Wszyscy go znamy i wiemy, że na pewno się nie podda – powiedział Thurnbichler.

Na PŚ został powołany Jan Habdas, świeżo upieczony medalista Mistrzostw Świata Juniorów 2023, gdzie wywalczył srebrny medal indywidualnie i brązowy w drużynie. 19-latek to przyszłość polskich skoków narciarskich.

Do Lake Placid poleci łącznie 6 Polaków: Dawid Kubacki, Piotr Żyła, Paweł Wąsek, Aleksander Zniszczoł, Tomasz Pilch i wspomniany medalista MŚ Juniorów – Jan Habdas.