Gwiazdy tenisa w Bielsku-Białej

Wyjątkowe wydarzenie będzie miało miejsce 17 lipca na kortach BKT Advantage przy ulicy Ceramicznej 20 w Bielsku-Białej. W ramach 4. kolejki Lotto Super Ligi klub z Podbeskidzia podejmie u siebie zespół reprezentujący barwy Parku Tenisowego Olimpia z Poznania.

W drużynie gospodarzy wystąpią gwiazdy tenisa. Pewny jest występ jednej z bardziej utytułowanych polskich tenisistek – Katarzyny Kawy, obecnie 132. rakiety w kobiecym tenisie, która jeszcze przed dwoma tygodniami rywalizowała na londyńskiej trawie. Ponadto w Bielsku-Białej będzie można zobaczyć wschodzącą gwiazdę czeskiego tenisa – 18-letnią Lindę Noskową, triumfatorkę ubiegłorocznego juniorskiego Roland Garrosa, obecnie sklasyfikowaną na 112. miejscu w rankingu WTA. Linda w miniony weekend wygrała zawodowy turniej w Niemczech z pulą nagród 100.000 dolarów. Nie wykluczony jest także występ rewelacji ostatnich tygodni, wychowanki BKT Advantage Mai Chwalińskiej, która była objawieniem tegorocznego Wimbledonu. W drużynie z Poznania największą gwiazdą jest z pewnością syn legendarnego Bjorna Borga Leo Borg.

Lotto Super to nowatorski projekt w historii polskiego tenisa. To również unikatowa formuła rozgrywek tenisowych, której dynamika pozwala odkryć emocje, jakich jeszcze ta dyscyplina nie oferowała. Rywalizacja najlepszych polskich klubów o tytuł mistrza Polski rozpoczęła się 29 maja i w rundzie zasadniczej potrwa do 14 sierpnia. Faza ta wyłoni 4 najlepsze kluby, które w grudniu rywalizować będą w turnieju Final Four o historyczny, pierwszy tytuł drużynowego mistrza Polski. W rozgrywkach występuje czołówka polskich tenisistów, ale również spora grupa zawodników zagranicznych, wśród których są gracze zajmujący czołowe miejsca w światowych rankingach. BKT Advantage zaliczany jest przez ekspertów do grona ścisłych faworytów całej imprezy.

źródło/foto UM Bielsko-Biała

Udostępnij na Facebooku:

Share on facebook
Facebook

Reklama

Zobacz również..

Reklama

STRONY

Nasze SOCIAL
Kontakt