Groźny wypadek na szlaku. Mężczyzna został zabrany przez LPR.

Policjanci w sobotę na Klimczoku podjęli interwencję wobec nieprzytomnego mężczyzny. Dzięki skutecznie przeprowadzonej reanimacji przyczynili się do uratowania życia 66-letniemu turyście, który teraz dochodzi do zdrowia w szpitalu.

W sobotę jastrzębscy mundurowi pojechali na wycieczkę w góry. Starszy sierżant Joanna Głodek z Zespołu Dochodzeniowo-Śledczego oraz młodszy aspirant Krzysztof Bączek z Wydziału Prewencji w trakcie spaceru zauważyli starszego mężczyznę, który na ich oczach zachwiał się i upadł, uderzając głową o ziemię. Gdy mundurowi podbiegli do mężczyzny okazało się, że trzeba jak najszybciej udzielić pomocy nieprzytomnemu mężczyźnie, gdyż jego funkcje życiowe ustały.

Policjant natychmiast przystąpił do resuscytacji krążeniowo-oddechowej, a policjantka zrobiła rozeznanie, czy ktoś z turystów w pobliżu ma przeszkolenie medyczne. Poprosiła o wezwanie pomocy, po czym pobiegła do pobliskiego punktu Górskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego. Do akcji przyłączyli się ratownicy GOPR, którzy użyli defibrylatora AED oraz naprzemiennie z policjantem prowadzili resuscytację.
Niebawem na miejsce dotarł lekarz, który przejął koordynacje działań ratujących życie. Nieprzytomny mężczyzna, o którego życie walczyli policjanci i ratownicy GOPR odzyskał czynności życiowe, po czym został zabrany przez Lotnicze Pogotowie Ratunkowe do szpitala.

foto. GOPR Beskidy

Udostępnij na Facebooku:

Share on facebook
Facebook

Reklama

Zobacz również..

Reklama

STRONY

Nasze SOCIAL
Kontakt
Przewiń do góry