Groził śmiercią rodzinie znajomego – chciał wyłudzić 50tys. złotych

foto: KPP BB

W Bielsku-Białej doszło do incydentu, w wyniku którego 48-letni mieszkaniec miasta został tymczasowo aresztowany za próbę wymuszenia dużej sumy pieniędzy od swojego znajomego. O sprawie poinformowała lokalna policja, która szybko podjęła skuteczne działania w celu zatrzymania podejrzanego.

Antyterroryści zatrzymują podejrzanego w Bielsku-Białej

Policyjne siły specjalne oraz wydział kryminalny z bielskiej komendy działali szybko i skutecznie, aby zatrzymać 48-letniego mieszkańca Bielska-Białej. Mężczyzna został oskarżony o próbę wymuszenia kwoty 50 tysięcy złotych od swojego znajomego. W trakcie zdarzenia groził, że w przypadku nieotrzymania pieniędzy, skrzywdzi najbliższą rodzinę pokrzywdzonego. Takie brutalne zachowanie wymagało natychmiastowej reakcji organów ścigania.

Po zgłoszeniu zdarzenia przez ofiarę, policjanci szybko ustalili personalia sprawcy oraz jego aktualne miejsce pobytu. W akcji, która zakończyła się jego zatrzymaniem, uczestniczyli policyjni antyterroryści, co dodatkowo podkreśla powagę sytuacji oraz zagrożenie, jakie stanowił podejrzany. Mężczyzna został zatrzymany w swoim miejscu zamieszkania, będąc całkowicie zaskoczonym działaniami policji.

Po zatrzymaniu, sprawa trafiła do sądu, gdzie przeprowadzono odpowiednie czynności procesowe. Na wniosek prokuratora, Sąd Rejonowy w Bielsku-Białej zdecydował o zastosowaniu środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania na okres trzech miesięcy. Decyzja ta była podyktowana powagą zarzutów oraz potencjalnym zagrożeniem, jakie mógłby stanowić podejrzany na wolności.

Tymczasowe aresztowanie jest jednym z najostrzejszych środków zapobiegawczych stosowanych przez sądy, a w tym przypadku uzasadnione było poważnymi groźbami kierowanymi w stronę rodziny pokrzywdzonego oraz próbą wymuszenia dużej sumy pieniędzy.

Udostępnij na Facebooku:

Share on facebook
Facebook

Reklama

Zobacz również..

Reklama

STRONY

Nasze SOCIAL
Kontakt