Gra ”Bielsko-Biała – zbuduj swoje miasto”. Gdzie kupić?

foto. YouTube Amator Planszówek

Bielsko-Biała ma swoją oficjalną grę z hasłem tytułowym “Zbuduj swoje miasto”. Premiera tej gry odbyła się w trakcie festiwalu ”Planszówki pod Szyndzielnią”, a już w tym tygodniu dostępna będzie dla szerszej publiczności.

"Zbuduj Swoje Miasto" - Nowa Atrakcja dla Miłośników Planszówek

Projekt gry został zlecony przez Urząd Miejski w Bielsku-Białej, a za realizację odpowiada miejscowe wydawnictwo Dark Rabbit. Gra, oparta na układaniu kafelków, nie tylko promuje Bielsko-Białą, ale także stymuluje strategiczne myślenie graczy. Jest idealna dla osób w każdym wieku, począwszy od 8 lat, i przystosowana do rozgrywki dla 2-4 uczestników. Jej prostota i edukacyjny charakter sprawiają, że jest doskonałym wyborem dla rodzin oraz osób pragnących lepiej poznać miasto poprzez interaktywną rozrywkę.

Zasady gry

  1. Cel Gry: Celem gry jest zdobycie jak największej liczby punktów poprzez budowanie spójnych obszarów dzielnic Bielska-Białej na planszy gry.

  2. Przygotowanie do Gry: Na początku gry, każdy gracz otrzymuje trzy kafelki, które reprezentują różne części miasta. Plansza gry ma siatkę 5×5, na której gracze będą układać kafelki.

  3. Ruch Gracza: W swojej turze, gracz wybiera jeden z trzech kafelków z ręki i umieszcza go na planszy. Kafelki można układać tylko obok już położonych kafelków i muszą one pasować do siebie kolorami i drogami.

  4. Planista: Po wyłożeniu kafelka, gracz może umieścić na nim swojego planistę. Planista to pionek, który później będzie używany do zdobywania punktów.

  5. Tworzenie Dzielnic: Kafelki są różnych kolorów, co symbolizuje różne dzielnice miasta. Gracze starają się tworzyć spójne obszary dzielnic, łącząc kafelki tym samym kolorem i drogami.

  6. Punktowanie: Punkty zdobywa się za każdy obszar dzielnicy, w którym gracz ma swoich planistów. Liczba punktów równa się ilości kafelków w danym obszarze pomnożonej przez liczbę planistów w tym obszarze.

  7. Koniec Gry: Gra kończy się, gdy cała plansza zostanie zapełniona kafelkami. Wtedy gracze podliczają swoje punkty.

  8. Wygrana: Gracz z największą liczbą punktów wygrywa grę.

Gdzie kupić grę "Zbuduj Swoje Miasto"?

Jak podaje Radio Bielsko, gra “Zbuduj Swoje Miasto” będzie dostępna w Miejskim Centrum Informacji Turystycznej, już w trakcie Świąt na Starówce. To idealny prezent dla każdego, kto chce odkrywać Bielsko-Białą w nowy, interaktywny sposób. Nie przegap okazji, aby stać się częścią tej wyjątkowej przygody i zbudować swoje wirtualne miasto!

Udostępnij na Facebooku:

Share on facebook
Facebook

Reklama

Zobacz również..

Reklama

STRONY

Nasze SOCIAL
Kontakt
Przewiń do góry