GOPR: Smutny finał poszukiwań. Kobieta znaleziona martwa w potoku.

Podczas długiego majowego weekendu (28.04-3.05) ratownicy GOPR Beskidy udzielili pomocy w 28 wypadkach. Prowadzili też wyprawę ratunkowo-poszukiwawczą w rej. Krzeszowa (Beskid Mały) za turystką. Udział brało 32 ratowników.

W środę 3.05 ok. 22:00 do CSR Szczyrk wpłynęło zawiadomienie z KP Policji w Suchej Beskidzkiej o zaginięciu kobiety w wieku 78 lat, która ok. godz. 17:00 opuściła dom w Krzeszowie i udała się w nieznanym kierunku. Zaginiona cierpiała na chorobę Alzheimera i nie była przygotowana na warunki atmosferyczne (opad deszczu, temperatura ok. 8 st. C). Na miejsce udali się ratownicy. Po zebraniu wywiadu rozpoczęto działania poszukiwawcze.

W teren wyruszyło 20 ratowników Grupy Beskidzkiej GOPR oraz kilkudziesięciu strażaków i funkcjonariuszy Policji. Poszukiwania utrudniał padający deszcz i ograniczona widoczność. Do godzin porannych nie udało się natrafić na żaden ślad zaginionej kobiety.
Po godz. 8:00 dokonano zmiany zespołów ratowników i kontynuowano coraz bardziej szczegółowe przeszukanie terenu. O godz. 11:30 zespół ratowników GOPR wraz ze strażakami OSP odnalazł zaginioną osobę bez funkcji życiowych, w jednym z głębokich potoków. Niestety pomimo zaangażowania ponad 100 osób życia kobiety nie udało się uratować.

W poszukiwaniach ze strony GOPR udział wzięło 32 ratowników oraz 3 psy poszukiwawcze, użyto również drona z sytemem Saruav, quadów, samochodów terenowych oraz mobilnego centrum poszukiwań. Po stronie Policji, PSP oraz OSP działało kilkudziesięciu strażaków i funkcjonariuszy, kilka psów poszukiwawczych, drony oraz quady.

Udostępnij na Facebooku:

Share on facebook
Facebook

Reklama

Zobacz również..

Reklama

STRONY

Nasze SOCIAL
Kontakt