GOPR: Mężczyzna stracił przytomność i pamięć

W ostatnim tygodniu (29.05-4.06) ratownicy Grupy Beskidzkiej GOPR udzielali pomocy w 25 wypadkach (14 turystycznych, 11 rowerowych) oraz prowadzili trwającą 3 dni wyprawę poszukiwawczą w rej. Złatnej.

Rowerzysta stracił przytomność i pamięć

W piątek na trasie Hip Hopa Szczyrk Mountain Resort poważnemu wypadkowi uległ 33-letni rowerzysta, u którego w wyniku upadku nastąpiła utrata przytomności i niepamięć wsteczna. Ratownicy po udzieleniu pierwszej pomocy, przetransprotowali mężczyznę na lądowisko w rej. Równej Cyhrli, gdzie nastąpiło przekazanie załodze LPR.

Z kolei w sobotę w masywie Babiej Góry w godzinach popołudniowych doszło do 3 innych wypadków:

o godz. 13:30 w rej. Kępy turystka doznała urazu stawu kolanowego. Na miejsce wypadku niezwłocznie wyruszył ratownik dyżurny z Markowych Szczawin oraz 3 ratowników sekcji operacyjnej Babia Góra, którzy znajdowali się w pobliżu. Po zaopatrzeniu urazu przystąpili do ewakuacji ratowanej w noszach Kong na Sokolicę, skąd quadem przetranspotowali kobietę na Przełęcz Lipnicką. Działania zakończono o godzinie 17.00 powrotem ratowników do SR Markowe Szczawiny.
o godz. 15:15 jedna z uczestniczek Ultramaraton Babia Góra w wyniku upadku doznała bolesnego urazu obydwóch stawów kolanowych, nie była w stanie się poruszać. Z okolic szczytu jako pierwszy wyruszył ratownik zabezpieczający zawody, z dyżurki na Markowych Szczawinach trzech kolejnych ratowników jako wsparcie działań. Na miejsce zdarzenia zadysponowano śmigłowiec Lotnicze Pogotowie Ratunkowe #Ratownik4. Po przyjęciu śmigłowca przez ratowników, poszkodowana została przekazana na pokład, a działania zakończono o godz. 17:30 powrotem do SR Markowe Szczawiny.
– w międzyczasie o godz. 16:25 do dyżurki zgłosiła się razem z opiekunami 7-letnia dziewczynka, która w wyniku potknięcia upadła przy schronisku doznając rany ciętej oraz stłuczenia okolicy prawego łuku brwiowego. Ratownicy zaopatrzyli uraz i poinstruowali opiekunów o dalszych zaleceniach.

Udostępnij na Facebooku:

Share on facebook
Facebook

Reklama

Zobacz również..

Reklama

STRONY

Nasze SOCIAL
Kontakt