GOPR: Kolejne wypadki w Beskidach. Na Babiej Górze i Pilsku nadal panuje zima.

gopr beskidy

Mimo, że pogoda robi się coraz bardziej wiosenna, w wyższych partiach gór nadal panują zimowe warunki m.in. rejon Pilska oraz Babiej Góry. GOPR apeluje o rozwagę.

W zeszły weekend ratownicy udzieli pomocy w trzech wypadkach.

Do jednego z nich doszło ok. 16:40 w niedzielę podczas zejścia z Babiej Góry. W wyniku poślizgnięcia się w rej. Sokolicy, turystka doznała urazu stawu skokowego.
Na pomoc wyruszyli dyżurni z Markowych Szczawin oraz ratownicy sekcji babiogórskiej, którzy w momencie zdarzenia przebywali w terenie.

O godz. 17:20 do poszkodowanej dotarł pierwszy ratownik, który zabezpieczył uraz i zadbał o jej komfort termiczny. 20 minut później na miejsce wypadku dotarli pozostali ratownicy, którzy rozpoczęli ewakuację poszkodowanej w noszach SKED na Przełęcz Lipnicką, skąd transportem prywatnym ze znajomymi udała się do szpitala.

Podczas weekendu bolesnych urazów kończyn dolnych doznały również dwie inne turystyki. W sobotę w rej. Równicy ratownicy udzielali pomocy kobiecie ze złamanym podudziem, a w niedzielę na Żarze z urazem stawu skokowego. Obie turystyki po zabezpieczeniu urazów zostały przetransportowane do miejsca przekazania Zespołom Ratownictwa Medycznego.

Udostępnij na Facebooku:

Share on facebook
Facebook

Reklama

Zobacz również..

Reklama

Przewiń do góry