GOPR: Akcja poszukiwawcza kobiety w rejonie Baraniej Góry.

W minionym tygodniu w górach GOPRowcy udzielili pomocy 19 osobom. Wśród osób, które wymagały pomocy dominowali rowerzyści górscy oraz turyści. 1 wypadek wydarzył się przy pracach leśnych, pisaliśmy o tym TUTAJ. Miała miejsce również akacja poszukiwacza turystki.

Poszukiwania kobiety w rejonie Baraniej Góry

Wyprawa poszukiwawcza miała miejsce w rej. Baraniej Góry. O godz. 16.00 pracownica Schroniska pod Baranią Górą wyszła w kierunku Wisły Czarne i po ok. dwóch godzinach zorientowała się, że zgubiła drogę i nie wie, gdzie się znajduje. Początkowo kobietę próbowali zlokalizować pracownicy schroniska, jednak bez rezultatu. Kobieta zadzwoniła na nr 112, którego operator przekierował zgłoszenie do CSR Szczyrk. O działaniach powiadomiono ratowników sekcji operacyjnych Cieszyn, Bielsko-Biała i Szczyrk, miejsce zbiórki ustalono w schronisku, gdzie rozpoczęto planowanie działań poszukiwawczych.
W teren udały się patrole zmotoryzowane i piesze. W pierwszej kolejności skupiono się na szybkim przeszukaniu dróg oraz charakterystycznych miejsc, w których poszukiwana mogła pomylić szlak. O godz. 23:15 jeden z patroli odnalazł kobietę w rej. osiedla Bobrów. Po zabezpieczeniu termicznym, została ewakuowana do schroniska na nocleg.

W wyprawie udział wzięło 27 ratowników Grupy Beskidzkiej GOPR.

Udostępnij na Facebooku:

Share on facebook
Facebook

Reklama

Zobacz również..

Reklama

Przewiń do góry