Ginekolog wyłudził środki pieniężne z NFZu.

Funkcjonariusze Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą Komendy Miejskiej Policji w Bielsku-Białej zakończyli śledztwo w sprawie wyłudzenia środków z NFZ. Prowadzący na terenie Bielska-Białej prywatny gabinet ginekologiczny lekarz, poświadczając nieprawdę w dokumentacji, w okresie około 2 lat wyłudził kwotę około 15 000 zł na szkodę Narodowego Funduszu Zdrowia. Grozi mu kara pozbawienia wolności do 8 lat.

Śledczy bielskiej komendy zajmujący się zwalczeniem przestępczości gospodarczej zakończyli trwające od marca 2021 postępowanie przygotowawcze w sprawie nieuczciwego ginekologa. W toku wykonanych czynności ustalono, iż w okresie 2017 / 2018 lekarz, przyjmując pacjentów w ramach prywatnej praktyki lekarskiej, bez ich wiedzy i zgody dopisywał im fikcyjne wizyty i rzekomo świadczone usługi lekarskie, które rejestrował w dokumentacji pacjentów ewidencjonował, a na tej podstawie otrzymywał refundację z Narodowego Funduszu Zdrowia.

W ramach postępowania przesłuchano kilkuset pacjentów co pozwoliło na przedstawienie niemal 370 zarzutów i skierowanie aktu oskarżenia do Sądu. Policjanci na poczet zwrotu nienależnie pobranych środków finansowych oraz przyszłych kar zabezpieczyli kwotę 20 000zł

źródło: KPP Bielsko Biała

Udostępnij na Facebooku:

Share on facebook
Facebook

Reklama

Zobacz również..

Reklama

STRONY

Nasze SOCIAL
Kontakt