Giełda Staroci w Bielsku-Białej: znana jest już cykliczna data wydarzenia

foto. Radio Bielsko

W minioną sobotę na placu Wojska Polskiego w Bielsku-Białej odbyła się giełda staroci. Pomimo złej pogody, zjawili się zarówno wystawcy, jak i kupujący, gotowi na poszukiwanie skarbów przeszłości. To wydarzenie było długo oczekiwane przez mieszkańców i przyciągnęło uwagę wielu pasjonatów kolekcjonowania staroci.

Pierwsza Giełda Staroci w Bielsku-Białej

Giełda Staroci rozpoczęła się o godzinie 8.00. Jednak pierwsi wystawcy przybyli na miejsce znacznie wcześniej, aby przygotować swoje stoiska. Bielszczanie od dawna wyczekiwali tego wydarzenia, a kiepska pogoda i obfite opady deszczu nie przeszkodziły im w uczestnictwie.

Na Giełdzie Staroci w Bielsku-Białej wzięło udział ponad 50 wystawców z Bielska-Białej, Oświęcimia, Jastrzębia, Jaworza, Cieszyna i innych miejscowości regionu. Każdy z nich przywiózł ze sobą swoje skarby. Na stoiskach można było znaleźć: bibeloty, zegary stojące i wiszące, zegarki naręczne, wyroby z porcelany, serwisy kawowe i obiadowe, szkło ozdobne, lampy naftowe i klosze, biżuterię, obrazy, książki, kopie białej broni, militaria, wyroby rzemiosła artystycznego, numizmaty, pocztówki, aparaty fotograficzne, płyty winylowe, figury z brązu i narzędzia ślusarskie oraz wiele innych eksponatów

Giełda Staroci w Bielsku-Białej cyklicznym wydarzeniem

Warto wspomnieć, że wielu mieszkańców Bielska-Białej miało pewne wątpliwości co do daty, kiedy odbywa się giełda staroci. Dlaczego? Ponieważ w tym samym czasie odbywa się także giełda staroci w Kozach. Dlatego ustalono daty kolejnych sesji giełdowych na 21 października i 18 listopada. Zastępca prezydenta Bielska-Białej, Piotr Kucia, zapowiada, że wydarzenie będzie cykliczne.

Giełda Staroci będzie wydarzeniem cyklicznym w Bielsku-Białej. Aby nie rywalizować z sąsiadującymi Kozami, giełda będzie odbywać się w trzecią sobotę miesiąca, a kolejne wydarzenia zaplanowano na trzecią sobotę października i listopada. – mówił dla radia Bielsko

Udział w Giełdzie Staroci należy zgłaszać na adres e-mail: gielda@um.bielsko-biala.pl, dodatkowe informacje można uzyskać telefonicznie pod numerem 600 004 256.

Udostępnij na Facebooku:

Share on facebook
Facebook

Reklama

Zobacz również..

Reklama

STRONY

Nasze SOCIAL
Kontakt