Gdzie na sanki w Bielsku-Białej – Najlepsze miejsca na zimową zabawę

sanki w wbielsku-białej
foto: pixabay

Zimowa zabawa na sankach to doskonały pomysł na rodzinny wypoczynek. Bielsko-Biała i jego okolice oferują wiele atrakcyjnych miejsc do zjazdów na sankach, które z pewnością umilą zimowe szaleństwo. Sprawdź nasze propozycje na udany zimowy dzień z dziećmi!

Cygański Las: Sanki i Historia Skoczni Narciarskiej

W okolicach Bielska-Białej znajdziesz wiele miejsc do jazdy na sankach, ale jednym z unikalnych miejsc jest Cygański Las. To miejsce kryje w sobie nie tylko doskonałe górki do zjazdów na sankach, ale także pozostałości po dawnej skoczni narciarskiej. Chociaż skocznia już nie istnieje, to pozbawiony drzew stok nadal czeka na entuzjastów zimowej rozrywki. To idealne miejsce na rodzinne sanki!

Dębowiec: Zjazdy na Sankach i Wyciąg Krzesełkowy

Na Dębowcu można znaleźć doskonałą polanę do jazdy na sankach, znajdującą się poniżej schroniska. Warto korzystać z wyciągu krzesełkowego, który wywiezie cię na górę, aby cieszyć się zjazdami na sankach. To miejsce jest idealne dla rodzin z dziećmi, które pragną spędzić aktywny dzień na świeżym powietrzu.

Szyndzielnia: Długi Stok i Wspaniałe Widoki

Na Szyndzielni, poniżej szczytu, czeka długi stok, idealny do zjazdów na sankach. Co ważne, to miejsce często jest pokryte śniegiem, nawet gdy w Bielsku nie ma go jeszcze lub już brakuje. W dogodnych warunkach śniegowych można również spróbować czerwonego szlaku ze schroniska na Szyndzielni do Olszówki Górnej. W okolicy, niedaleko schroniska na Klimczoku, znajdziesz także kolejny stok do jazdy na sankach. Pamiętajmy jednak o bezpieczeństwie zarówno naszych dzieci, jak i innych turystów, a także unikać miejsc, gdzie jeżdżą narciarze czy na stokach narciarskich.

Zimowe Szaleństwo z Dzieckiem w Bielsku-Białej

Podsumowując, zimowy wypoczynek z dzieckiem w Bielsku-Białej i okolicach może być naprawdę niezapomniany. Wybierz się na sanki do Cygańskiego Lasu, ciesz się zjazdami na Dębowcu, lub odkryj urok długiego stoku na Szyndzielni. Pamiętajmy o bezpieczeństwie i odpowiedniej dbałości o nasze pociechy, by każdy zimowy dzień był pełen radości i zabawy!

Udostępnij na Facebooku:

Share on facebook
Facebook

Reklama

Zobacz również..

Reklama

STRONY

Nasze SOCIAL
Kontakt