Fotorelacja : XXIV Akcja „Wycieczka za złotówkę” – LATO 2022

Zakończyła się tegoroczna XXIV Akcja „Wycieczka za złotówkę” – LATO 2022, organizowana od kilku lat tradycyjnie przez Koło Turystyki Górskiej i Krajoznawstwa „Kangchendzonga” przy I Liceum Ogólnokształcącym im. M. Kopernika w Żywcu, która przebiegała pod hasłem „Poznając Polskę, uczysz się kochać Ojczyznę… ”.

Głównym celem akcji było rozwijanie zainteresowań turystyczno-krajoznawczych, a szczególnie zagospodarowanie wolnego czasu dzieci i młodzieży – młodych ludzi spędzających wakacje w domu rodzinnym. Dla wielu uczestników właśnie ta forma wypoczynku stanowiła główną atrakcję ich wakacji. W lipcu bieżącego roku łącznie 310 turystów ze szkół podstawowych i ponadpodstawowych z gmin Powiatu Żywieckiego odwiedziło następujące miejsca: Tatrzański Park Narodowy, a w nim Dolinę Kościeliską, Ojcowski Park Narodowy, a w nim Zamek w Pieskowej Skale, Grotę Łokietka, Leśny Park Niespodzianek w Ustroniu, Chorzów – Śląski Ogród Zoologiczny i Planetarium oraz Będzin – Muzeum Zagłębia i Zamek.

Wszystkie wycieczki dofinansowane były przez Starostwo Powiatowe w Żywcu, Urząd Miasta w Żywcu i Organizatora (przejazdy i wstępy). Słowa podziękowania za bezinteresowną pomoc w sprawnym i bezpiecznym przeprowadzeniu wycieczek należą się opiekunom: Annie Maciejny, Annie Syc,  Annie Surowiak, Katarzynie Korczyk, Wiktorii Nowak (studentce Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach), Renacie Sowie, Ewie Janik, Agnieszce Prochot – Zoń, Andrzejowi Szewczykowi, Monice Ponikiewskiej, Michałowi Kusiakowi, a także Pracownikom Wydziału Turystyki Starostwa Powiatowego w Żywcu i Urzędu Miejskiego w Żywcu. Słowa uznania za pomoc młodszym uczestnikom wypraw należą się także młodzieży ze szkół ponadpodstawowych powiatu żywieckiego, a szczególnie I LO w Żywcu.

Od początku trwania akcji „Wycieczka za 1 zł” – czyli od roku 1999 do roku 2022 – w ciągu 24 lat zostało zorganizowanych 178 wycieczek dla 9259 osób, co nie byłoby możliwe bez wsparcia lokalnych władz samorządowych powiatu i miasta! Akcje corocznie cieszą się dużym zainteresowaniem wśród mieszkańców Żywiecczyzny, po wyjazdach zawsze pozostaje wiele niezapomnianych wspomnień i wrażeń.

Organizator Akcji „Wycieczka za 1 zł” i opiekun KTGiK „Kangchendzonga” PTTK przy I LO im. M. Kopernika w Żywcu, Jacek Seweryn.

źródło: Starostwo Powiatowe w Żywcu

Udostępnij na Facebooku:

Share on facebook
Facebook

Reklama

Zobacz również..

Reklama

STRONY

Nasze SOCIAL
Kontakt