Fotorelacja: akcja letnia „7 x ŻYWIEC”.

W sobotę 30 lipca odbyła się druga z wycieczek z przewodnikiem po Żywcu w ramach akcji „7 x ŻYWIEC”. Tym razem Burmistrz Miasta zaprosił mieszkańców Żywca i przybyłych gości na wyprawę na szczyt Łyski (640 m n.p.m. ) leżący nad Kolebami i Kocurowem, na który końcem roku 2020 wyznakowano szlak miejski w kolorze czarnym prowadzący spod Żywieckiej Konkatedry przez Sporysz, Koleby, grzbiet Łyski do Kocurowa i z powrotem do centrum Żywca. Cała trasa szlaku tworzy pętlę o długości 13 km, a z dodatkowym dojściem  na szczyt 14,5 km.

Na wycieczkę, z uwagi na zapowiadane opady deszczu i burze oraz alerty pogodowe, zgłosiła się niezbyt liczna grupa turystów, w tym jeden z twórców szlaku na Łyskę – znakarz szlaków turystycznych – Michał Kusiak. Turyści dosyć szybko, bo już po 2 godzinach zdobyli szczyt Łyski i w komplecie po ok. 4 godzinach zameldowali się na mecie szlaku pokonując 14,5 km. Niestety w trakcie wycieczki wzmogły się obfite opady deszczu co spowodowało, że przejście szlaku było znacznie utrudnione.

Na koniec w nagrodę za sprawne przejście trasy uczestnicy wycieczki na Łyskę mieli okazję wspiąć się na wieżę Żywieckiej Konkatedry, skąd jeszcze raz mogli podziwiać Żywiec niemalże z lotu ptaka, w tym całą trasę szlaku na Łyskę.

Burmistrz miasta zaprasza na kolejną wycieczkę z przewodnikiem po Żywcu. Tym razem będzie to wycieczka szlakiem przyrodniczym po mieście Żywcu, która odbędzie się w sobotę 13 sierpnia b.r. 

Źródło: UM Żywiec

Udostępnij na Facebooku:

Share on facebook
Facebook

Reklama

Zobacz również..

Reklama

STRONY

Nasze SOCIAL
Kontakt