FOTO: Zmodernizowany Basen w Szkole Podstawowej w Bielsku-Białej.

fot. Paweł Sowa Wydział Prasowy UM w BB

4 grudnia oficjalnie otwarto zmodernizowany basen w Szkole Podstawowej nr 37 na Osiedlu Karpackim w Bielsku-Białej. Ta długo oczekiwana inwestycja to ważny krok w kierunku zapewnienia uczniom nie tylko możliwości nauki pływania, ale także zdrowego spędzania czasu wolnego. Inauguracyjne uroczystości wzbogaciły występy uczniów oraz rozdanie nagród w konkursie plastycznym.

Nowy basen w szkole w Bielsku-Białej - ''miejsce przyjazne i bezpieczne dla każdego''

Od teraz uczniowie szkoły na Osiedlu Karpackim mogą korzystać z nowej niecki ze stali nierdzewnej oraz wyremontowanych szatni. Dyrektor szkoły, Barbara Markiel, podczas inauguracji podkreśliła, że basen nie ma służyć jedynie celom edukacyjnym. – Mam nadzieję, że nowy basen nie będzie tylko miejscem do nauki pływania, ale również przestrzenią do zdrowego i aktywnego spędzania czasu wolnego i sferą relaksu.

Prezydent Jarosław Klimaszewski, obecny podczas otwarcia, wyraził radość z ukończenia tej inwestycji. Podkreślił, że zmodernizowany basen jest miejscem bezpiecznym i przyjaznym, a zdobycie umiejętności pływania ma ogromne znaczenie. – Zmodernizowany basen to miejsce przyjezdne i bezpieczne. Mam nadzieję, że nauczycie są na nim pływać, a ci, którzy już umieją, nabiorą większej wprawy. Statystyki pokazują, że z umiejętnością pływania różnie bywa w naszym kraju. Liczę na to, że ten obiekt będzie służył przez wiele lat

Co wykonano w ramach inwestycji?

Inwestycja w modernizację basenu wyniosła blisko 7 mln zł. Prace trwały od maja do listopada i obejmowały nie tylko wnętrze basenu, ale także jego otoczenie. Na zewnątrz budynku wykonano docieplenie ścian zewnętrznych i stropu, wymieniono stolarkę okienną i drzwiową. 

Natomiast w środku budynku wykonano szatnie wyposażone m.in. w szafki zamykane na klucz (w tym dla osób niepełnosprawnych), sanitariaty, WC oraz natryski. W podziemiu powstało zaplecze magazynowe i technologiczne – centrale wentylacyjne, układy filtracji, stacja dezynfekująca wodę basenową. Ważnym elementem modernizacji było stworzenie niecki ze stali nierdzewnej, która zapewnia trwałość i estetykę.

Źródło/foto. UM Bielsko-Biała

Udostępnij na Facebooku:

Share on facebook
Facebook

Reklama

Zobacz również..

Reklama

STRONY

Nasze SOCIAL
Kontakt