FOTO: Zatrzymano sprawców dewastacji w Żywcu – zniszczyli kosze i ławki !

foto. FB Antoni Szlagor

Wczoraj wieczorem w Żywcu doszło do aktu wandalizmu. Trójka mężczyzn postanowiła dewastować kosze na śmieci i ławki na jednej z popularnych ścieżek pieszo-rowerowych. Na szczęście strażnik miejski, będący po służbie, podjął natychmiastową akcję i wezwał wsparcie patrolu Straży Miejskiej.

Pościg i zatrzymanie sprawców zniszczenia

Strażnik miejski, będąc po służbie, nie zwlekał z podjęciem działania, kiedy zauważył trójkę mężczyzn demolujących kosze na śmieci i ławki na ścieżce pieszo-rowerowej. Jego zdecydowana reakcja oraz wezwanie wsparcia patrolu Straży Miejskiej były kluczowe w zatrzymaniu sprawców.

Mężczyźni, widząc, że zostali zauważeni, postanowili uciekać. Jednak dzięki zorganizowanej akcji strażnika miejskiego oraz wsparciu innych funkcjonariuszy, trójka sprawców została zatrzymana na ul. Podwale w Żywcu. Teraz muszą stanąć przed odpowiedzialnością za swoje czyny.

Czyn trójki mężczyzn został zakwalifikowany jako przestępstwo polegające na niszczeniu mienia. Zgodnie z polskim prawem, za to przestępstwo grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności. To powinno stanowić ostrzeżenie dla potencjalnych wandali, że nie będą mogli uniknąć surowych konsekwencji.

To nie pierwsze zniszczenie w tych okolicach

Sprawa ta, to kolejny przykład bezmyślności i braku szacunku dla cudzej własności oraz pracy innych ludzi. Rok temu w tych okolicach wandale wyrwali z ziemi kostkę obok jednej z ławeczek. Psalismy o tym TUTAJ.

Żywiec, jak wiele innych miejscowości, inwestuje w infrastrukturę miejską, by mieszkańcy mogli korzystać z przyjemności spędzania czasu na świeżym powietrzu. Dewastacja takich miejsc tylko niszczy te wysiłki i zasługuje na potępienie społeczne.

Udostępnij na Facebooku:

Share on facebook
Facebook

Reklama

Zobacz również..

Reklama

STRONY

Nasze SOCIAL
Kontakt