FOTO: Zakończono drążenie wszystkich tuneli drogi ekspresowej S1 – obejście Węgierskiej Górki.

foto. GDDKiA

W dniu dzisiejszym zakończono kolejny etap budowy drogi ekspresowej S1 Przybędza – Milówka. Przebito ostatnią nawę drugiego tunelu, tym samym zakończono drążenie wszystkich tuneli. Długo wyczekiwana przez mieszkańców regionu inwestycja jest coraz bliżej ukończenia.

Przebito ostatnią nawę tunelu drogi ekspresowej S1

Bezpieczniej dla mieszkańców i  kierowców, sprawniej i bez konieczności przejeżdżania przez osiedla mieszkaniowe – taki jest cel budowy drogi ekspresowej S1 na odcinku Przybędza-Milówka, czyli obwodnicy Węgierskiej Górki. Długo wyczekiwana przez mieszkańców regionu inwestycja jest coraz bliżej ukończenia. Minister funduszy i polityki regionalnej Grzegorz Puda uczestniczył w czwartek w operacji finalnego przebicia ostatniej nawy w tunelu drążonym w masywie Baraniej Góry. W wydarzeniu wzięli także udział wójt Gminy Węgierska Górka Piotr Tyrlik, sekretarz stanu w Ministerstwie Rodziny i Polityki Społecznej Stanisław Szwed, parlamentarzyści, wicewojewoda śląski Jan Chrząszcz oraz przedstawiciele Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad.

Budowa S1 na odcinku obwodnicy Węgierskiej Górki to jedno z kluczowych przedsięwzięć objętych rządowym Programem Budowy Dróg Krajowych.

– Dzięki zaangażowaniu środków budżetowych wkrótce obwodnica Węgierskiej Górki, tak potrzebna inwestycja, będzie gotowa. To ogromna korzyść przede wszystkim dla mieszkańców, którzy odetchną z ulgą i będą mogli bezpiecznie poruszać się po swoich miejscowościach. To także korzyść dla kierowców, którzy sprawnie włączą się w ruch tranzytowy na trasie S 1 i ominą centra miejscowości – powiedział minister funduszy i polityki regionalnej Grzegorz Puda.

Minister podkreślił, że po ukończeniu inwestycji i połączeniu dwóch odcinków drogi ekspresowej będziemy jechać dużo bezpieczniejszą drogą, z większą dozwoloną prędkością.

 Cały południowy odcinek S1 będzie przejezdny już w 2025 roku – zaznaczył minister Grzegorz Puda.

S1 Pyrzowice-Zwardoń częścią korytarza Transeuropejskiej Sieci Transportowej

S1 jest ważną trasą nie tylko dla Polski. Znajduje się w VI korytarzu Transeuropejskiej Sieci Transportowej, łączącej kraje basenu Morza Bałtyckiego z krajami Europy Południowej. Łączy A1 w Pyrzowicach ze słowacką granicą w Zwardoniu. Przedłużeniem drogi ekspresowej S1 na południe od granic Polski jest słowacka autostrada D3 relacji Żylina-Skalite.

Inwestycja S1 na odcinku Przybędza-Milówka zlokalizowana jest na terenie województwa śląskiego, w powiecie żywieckim, na terenie gmin: Radziechowy Wieprz, Węgierska Górka, Milówka.

Udostępnij na Facebooku:

Share on facebook
Facebook

Reklama

Zobacz również..

Reklama

STRONY

Nasze SOCIAL
Kontakt
Przewiń do góry