FOTO: Włamanie i dewastacja biblioteki w Gminie Lipowa

W miniony weekend nieznany sprawca włamał się do filii Gminnej Biblioteki Publicznej z Lipowej w Twardorzeczce. Informacje na ten temat dostarczył wójt gminy Lipowa, Jan Góra.

Włamanie do Gminnej Biblioteki

W miniony weekend doszło do włamania do filii Gminnej Biblioteki Publicznej z Lipowej w Twardorzeczce. Nieznany sprawca lub sprawcy wykorzystali okazję, aby dokonać kradzieży oraz spowodować zniszczenia na terenie placówki. Wójt gminy Lipowa, Jan Góra, potwierdził te informacje i wyraził swoje zaniepokojenie w związku z tym incydentem.

Według wójta Góry, skradziono różnego rodzaju sprzęt, który jest niezwykle istotny dla prawidłowego funkcjonowania biblioteki oraz dla potrzeb mieszkańców. Biblioteka pełni ważną rolę w społeczności lokalnej, oferując dostęp do wiedzy, książek, a także organizując różnorodne zajęcia i warsztaty dla dzieci, młodzieży i osób starszych. Skradzione przedmioty to nie tylko narzędzia pracy pracowników biblioteki, ale również ważne źródło informacji i rozrywki dla mieszkańców.

Wójt Jan Góra podkreślił, że oprócz kradzieży, sprawcy zniszczyli okno oraz drzwi, co tylko pogorszyło sytuację. Jest to działanie, które trudno nazwać inaczej jak akt wandalizmu. Społeczność lokalna jest oburzona i żąda szybkiego ujęcia sprawców oraz ukarania ich zgodnie z prawem.

W ostatnich miesiącach w naszej gminie niestety dochodziło do częstych aktów wandalizmu, ale w miniony weekend ktoś włamał się i okradł filię naszej Gminna Biblioteka Publiczna w Lipowej w Twardorzeczce. Ukradziony został sprzęt, który służy nie tylko paniom pracującym w bibliotece, ale przede wszystkim młodszym i starszym mieszkańcom korzystającym z tego miejsca, uczestniczącym w różnych zajęciach, warsztatach. Poza tym zniszczono, okno, drzwi etc! Trudno znaleźć cenzuralne określenie na zachowanie tych, którzy dopuścili się tego przestępstwa. Na miejscu pojawiały się dziś służby, których praca mam nadzieję pozwoli, szybko złapać i przykładnie ukarać sprawców!- pisze Jan Góra.

Udostępnij na Facebooku:

Share on facebook
Facebook

Reklama

Zobacz również..

Reklama

STRONY

Nasze SOCIAL
Kontakt
Przewiń do góry