FOTO: W bielskiej szkole otwarto dwie nowoczesne pracownie komputerowe

fot. Paweł Sowa / Wydział Prasowy UMBB

Szkoła Podstawowa nr 32 im. Jana III Sobieskiego w Bielsku-Białej oficjalnie otworzyła swoje nowoczesne pracownie terminalowe z 48 stanowiskami oraz serwerownią. To inwestycja o wartości prawie 300.000 złotych, która przekształciła tradycyjne komputery w terminale, zapewniając uczniom i nauczycielom nowe możliwości edukacyjne.

Nowoczesne pracownie terminalowe, zainstalowane w SP nr 32, to odpowiedź na potrzeby edukacji w erze cyfrowej. Każde stanowisko ucznia składa się z monitora, terminala, klawiatury i myszki, które są połączone z centralnym serwerem. To innowacyjne podejście pozwala na efektywną pracę i naukę, eliminując konieczność konfiguracji i utrzymania tradycyjnych komputerów.

Pracownie komputerowe przeszły metamorfozę i to nie tylko wizualną, ale przede wszystkim techniczną, która przyniosła liczne korzyści. Zużycie energii zostało zredukowane nawet o 95%, a nowoczesne terminale są wydajniejsze niż tradycyjne komputery. Dodatkowo, dostarczanie zasobów dla uczniów jest teraz bezpieczne i efektywne. Terminale zajmują także mniej miejsca na biurkach, nie generują dużego ciepła ani hałasu

Sieć Komputerowa i Biblioteka Plików

Szkoła jest teraz wyposażona w własny serwer, co umożliwia tworzenie sieci komputerowej i dostęp do wspólnej biblioteki plików. Dostęp do przechowywanych ich jest szybki, a czas zapisu krótki. To oznacza, że uczniowie i nauczyciele mogą szybko i łatwo współpracować nad projektami oraz mieć dostęp do swoich plików z każdego komputera w szkole.

– Dla pracującego w pracowni nauczyciela te wszystkie rozwiązania to ogromna oszczędność czasu, który można poświęcić uczniom – mówiła nauczycielka informatyki Joanna Krehut. – Nie musimy już poświęcać czasu na instalacje nowego oprogramowania czy konfigurowanie każdego stanowiska. Wszystkie te czynności wykonywane są jednorazowo na serwerze, a każde stanowisko od razu może korzystać ze wszystkich nowych zasobów serwerowych – tłumaczyła. 

Pokazowa lekcja informatyki

Po symbolicznym otwarciu pracowni odbył się pokazowy fragment lekcji informatyki z wykorzystaniem nowego sprzętu komputerowego. Wzięli w nim udział uczniowie jednej z klas piątych i prezydent Jarosław Klimaszewski. Wszyscy musieli rozwiązać na komputerach trzy zadania – odszyfrować zakodowaną informację, przepisać zasady i dopasować wyrazy do odpowiednich pól.

źródło/foto: UM Bielsko-Biała

Udostępnij na Facebooku:

Share on facebook
Facebook

Reklama

Zobacz również..

Reklama

STRONY

Nasze SOCIAL
Kontakt