FOTO: Budowa hali sportowej w Żywcu – będzie najnowocześniejsza w okolicy!

hala sportowa żywiec
foto. mpstudio

Jednym z najważniejszych priorytetów władz powiatu żywieckiego jest budowa hali sportowej przy żywieckim I Liceum Ogólnokształcącym im. Mikołaja Kopernika w Żywcu. Całkowity koszt inwestycji wynosi ponad 14,7 mln zł. Przedstawiamy aktualne zdjęcia z przebiegu prac.

Nowoczesna hala sportowa w Żywcu

Hala sportowa stanie się jednym z najnowocześniejszych obiektów na Żywiecczyźnie oraz otworzy drzwi dla różnorodnych aktywności sportowych i rekreacyjnych dla mieszkańców regionu. Budynek będzie nie tylko miejscem aktywności fizycznej, ale również przykładem nowoczesności i ekologicznych rozwiązań. Dzięki wykorzystaniu ogrzewania fotowoltaicznego, hala sportowa stanie się obiektem przyjaznym dla środowiska, wpisując się w trend zrównoważonego rozwoju.

Hala sportowa o imponujących wymiarach 42,78 m na 20,24 m oraz wysokości 12 m będzie mogła pomieścić różnorodne dyscypliny sportowe. Planowane są dwie sale gimnastyczne: główna sala o powierzchni prawie 600 m2, wyposażona w boiska do piłki nożnej, siatkówki i koszykówki, a także drabinki, ściankę wspinaczkową i trybuny. Mała sala gimnastyczna o powierzchni prawie 100 m2 zostanie wyposażona w salkę do ćwiczeń ruchowych, drabinki drewniane, drążek do baletu oraz lustra. Ponadto, obiekt będzie posiadać magazyn, pokój trenerski oraz nowoczesne szatnie męskie i damskie.

Koszt i zakończenie inwestycji

Realizacja tej ambitnej inwestycji, w ramach projektu pn. „Modernizacja bazy sportowo-oświatowej”, nie byłaby możliwa bez wsparcia finansowego. Całkowity koszt inwestycji, wynoszący ponad 14,7 mln zł, będzie pokrywany z różnych źródeł. Najważniejszymi źródłami dofinansowania są środki z programu “Polski Ład” oraz Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych, które razem wynoszą 12,5 mln zł. Dodatkowe 2,2 mln zł pochodzą ze środków własnych Starostwa Powiatowego w Żywcu.

Planowany termin zakończenia inwestycji to koniec marca 2024r.

foto. mpstudio

foto. Starostwo Powiatowe w Żywcu

Udostępnij na Facebooku:

Share on facebook
Facebook

Reklama

Zobacz również..

Reklama

STRONY

Nasze SOCIAL
Kontakt