FOTO: Tegoroczne Dni Bielska-Białej przyciągnęły tłumy! Wydarzenie z pewnością przejdzie do historii.

foto. FB Jarosław Klimaszewski

Dni Bielska-Białej 2023 były niezapomnianym wydarzeniem, które przyciągnęło tłumy mieszkańców i turystów. Koncerty zespołu Boney M. oraz Agnieszki Chylińskiej na zmodernizowanym placu Wojska Polskiego oraz piosenki Kory Jackowskiej w oknie Teatru Polskiego były bez wątpienia największymi atrakcjami tego festiwalu. Wydarzenia te cieszyły się nadzwyczajną frekwencją i pozostawiły niezapomniane wspomnienia w sercach wszystkich uczestników.

Z okazji Dni Bielska-Białej, miasto zostało pięknie przystrojone. Wszędzie wokół można było podziwiać kwiaty, a na fasadach kamienic wyświetlane były motywy związane ze świętem. Ale to jeszcze nie wszystko. Na placu Chrobrego stanął kontener M3, którego wnętrze przeniosło nas do mieszkania w bloku z wielkiej płyty sprzed 50 lat, z lekkim przymrużeniem oka. To wspaniała podróż w czasie, która przywodziła na myśl czasy minionego stulecia.

foto. FB Jarosław Klimaszewski

W oknach budynku Ratusza pojawiła się wystawa “SZYTE NA MIARĘ,” która w sposób przekrojowy ukazywała odzież (nie)codzienną z lat 70. To niezwykła podróż w czasie, pozwalająca nam zrozumieć, jakie trendy panowały w modzie w tamtych latach.

foto. Bielskie Centrum Kultury

Kontener oraz wystawę można było podziwiać przez cały wrzesień, dając mieszkańcom i turystom okazję do zgłębienia kultury i stylu życia lat 70.

Pierwszy dzień świętowania rozpoczęła parada przedszkolaków, seniorów i pracowników Książnicy Beskidzkiej, którzy przemaszerowali z placu Chrobrego na plac Ratuszowy w strojach z lat 70. To było prawdziwe powitanie ducha tamtych czasów.

foto. FB Jarosław Klimaszewski

Ale to był tylko początek. Wieczorem, na zmodernizowanym placu Wojska Polskiego, na scenie pojawił się legendarny zespół Boney M. Blisko 2 tysiące osób bawiło się przy dźwiękach największych hitów tego kultowego zespołu. Publiczność dała się porwać rytmom, które towarzyszyły im przez wiele lat. Po koncercie część z osób przeniosła się na Rynek, gdzie od godziny 22.00 trwała prawdziwa dyskoteka.

foto. FB Jarosław Klimaszewski

Sobotnie południe było wyjątkowe, ponieważ upamiętniono 300-lecie nadania praw miejskich Białej. W tym celu wmurowana została tablica pamiątkowa na budynku starego ratusza w Białej. To ważne wydarzenie, które przypominało o historii tego uroczego miasta.

foto. FB Jarosław Klimaszewski

Wieczorem tego samego dnia, na zatłoczonym do granic możliwości placu Wojska Polskiego, wystąpiła Agnieszka Chylińska. Organizatorzy szacują, że na koncercie bawiło się nawet 10 tysięcy ludzi. Charakteryzująca się charyzmatyczną osobowością piosenkarka nawiązała magnetyczny kontakt z publicznością. Zgromadzeni mieszkańcy Bielska-Białej i okolic śpiewali razem z nią największe hity. Nie zabrakło także melodii znanych jeszcze z czasów zespołu O.N.A. np. „kiedy powiem sobie dość” czy nowszych hitów takich jak „królowa łez”. Mimo wielkiego tłoku pod sceną, wszyscy świetnie się bawili. Koncert Agnieszki Chylińskiej był niezapomnianym przeżyciem dla wszystkich uczestników.

foto. FB Jarosław Klimaszewski

Niedziela była dniem pełnym atrakcji dla rodzin. Przestrzeń od Zamku Sułkowskich do placu Żwirki i Wigury została zamknięta dla ruchu samochodowego i zamieniła się w wielki plac zabaw. To była okazja, aby zobaczyć, jak spędzało się wolny czas w latach 70-tych. Gry zręcznościowe z tamtych lat, takie jak gra w klasy, gumy, hula-hop, skakanki, rysowanie kredą na asfalcie, warsztaty kuglarskie, iluzji i magii, oraz chińczyk – duża gra planszowa na trawie, dostarczały rozrywki wszystkim uczestnikom. Na ul. Zamkowej stanęły saturatory z wodą, sokiem, oranżadą, stoliki z ceratą, wata cukrowa, balony, bańki mydlane, katarynka oraz foto-budka. To było prawdziwe święto zabawy i radości.

foto. FB Jarosław Klimaszewski

Na zakończenie Dni Bielska-Białej, uczestnicy mieli okazję delektować się przekształconymi w zaskakujący sposób koncertami na okolicznościowego widowiska Kory Jackowskiej w oknie Teatru Polskiego. To artystyczne wydarzenie stanowiło unikatowy hołd dla twórczości i osoby Kory. Ludzie zebrani przed teatrem, wzdłuż ulicy Zamkowej, na murach zamku Sułkowskich, a nawet na placu Chrobrego razem z wykonawcami nucili: Kocham cię, kochanie moje, Szare miraże, Lucciola czy też finałowe Cykady.

foto. FB Jarosław Klimaszewski

Dni Bielska-Białej 2023 były bez wątpienia niesamowitym wydarzeniem, które dostarczyło mieszkańcom i turystom niezapomnianych przeżyć. Koncerty Boney M. i Agnieszki Chylińskiej, paradę, wystawę “SZYTE NA MIARĘ,” oraz wiele innych atrakcji pozwoliły uczestnikom przenieść się w czasie do lat 70. i poczuć ducha tamtych czasów. To święto pełne muzyki, zabawy i wspomnień, które na pewno na długo pozostanie w sercach wszystkich, którzy mieli okazję wziąć udział w tym wyjątkowym wydarzeniu.

foto. FB Jarosław Klimaszewski

Udostępnij na Facebooku:

Share on facebook
Facebook

Reklama

Zobacz również..

Reklama

STRONY

Nasze SOCIAL
Kontakt
Przewiń do góry