FOTO: Przed nami skoki narciarskie w Wiśle i Szczyrku. Jak idą przygotowania?

foto. COS OPO Szczyrk

Nadchodzi wielkie święto skoków narciarskich w Beskidach, które odbędzie się już w następny weekend. Najlepsi skoczkowie na świecie będą rywalizować o punkty do Pucharu Świata na skoczniach w Wiśle i Szczyrku. Pomimo nieco kapryśnej zimy, intensywne przygotowania idą w dobrym kierunku.

Przygotowania w Wiśle - Gromadzenie Śniegu z Baraniej Góry

Organizatorzy Pucharu Świata w skokach narciarskich w Wiśle pracują nieustannie nad zapewnieniem odpowiednich warunków na skoczniach. Aktualnie posiadają już około 75% niezbędnego śniegu, który jest przechowywany pod Baranią Górą. Dodatkowo, na miejscu wykorzystywany jest specjalny agregat do produkcji śniegu, co wymaga ogromnego wysiłku organizacyjnego. Prezes Śląsko-Beskidzkiego Związku Narciarskiego, Andrzej Wąsowicz, wyraża optymizm w związku z przygotowaniami i zaznacza, że jedyną rzeczą, która może stanąć na przeszkodzie, są warunki pogodowe.

 “Mniej więcej 75 procent potrzebnego śniegu w Wiśle zostało już zgromadzone. Zwozimy go spod Baraniej Góry, a produkcję na bieżąco na miejscu zapewnia specjalny agregat. To ogromny wysiłek organizacyjny, ale działamy z maksymalnym zaangażowaniem. Nie pozostaje nic innego, jak wyczekiwać dobrych warunków pogodowych “

Szczyrk gotowy na debiut Pucharu Świata

W Szczyrku również trwają przygotowania do debiutanckiego Pucharu Świata w skokach narciarskich. Organizatorzy zapewniają, że są w pełni przygotowani na ten wielki event, a tylko “pogodowy kataklizm” mógłby stanąć na przeszkodzie. Dyrektor zarządzający obiektami Centralnego Ośrodka Sportu – Ośrodka Przygotowań Olimpijskich w Szczyrku, Tomasz Laszczak, podkreśla, że prognozy pogodowe są optymistyczne. 

-Jesteśmy przygotowani i tak naprawdę tylko jakiś pogodowy kataklizm mógłby stanąć na przeszkodzie w organizacji zawodów. Prognozy są tymczasem optymistyczne – przyznaje Tomasz Laszczak, dyrektor zarządzającego obiektami Centralnego Ośrodka Sportu – Ośrodka Przygotowań Olimpijskich w Szczyrku.

Dalsza część artykułu pod galerią

Puchar Świata w Wiśle

12.01.2024, piątek oficjalny trening i kwalifikacje
13.01.2024, sobota konkurs duetów 
14.01.2024, niedziela, konkurs indywidualny

Puchar Świata w Szczyrku

16.01.2024, wtorek oficjalny trening i kwalifikacje 
17.01.2024, środa konkurs indywidualny

Puchar Świata w Zakopanem

19.01.2024, piątek oficjalny trening i kwalifikacje
20.01.2024, sobota konkurs drużynowy
21.01.2024, niedziela konkurs indywidualny

Udostępnij na Facebooku:

Share on facebook
Facebook

Reklama

Zobacz również..

Reklama

STRONY

Nasze SOCIAL
Kontakt