FOTO: Orszak Trzech Króli w Bielsku-Białej – Barwne Świętowanie Pomimo Deszczowej Pogody

fot. Paweł Sowa Wydział Prasowy UM w BB

6 grudnia mieszkańcy Bielska-Białej uczestniczyli w uroczystym Orszaku Trzech Króli, który przeszedł ulicami miasta. Pomimo deszczowej pogody, Mędrcy, wraz z prezydentem Jarosławem Klimaszewskim i biskupem Piotrem Gregerem, oddali hołd Jezusowi, ofiarowując Mu dary. To już trzynasta edycja tego wydarzenia, które przyciąga całe rodziny, aby wspólnie celebrować to święto.

Eucharystia, barwny orszak i hołd dla Jezusa

Barwny Orszak Trzech Króli w Bielsku-Białej rozpoczął się od uroczystej mszy w kościele pw. Maksymiliana Kolbego w Aleksandrowicach, którą przewodniczył biskup pomocniczy diecezji bielsko-żywieckiej, Piotr Greger. W swojej homilii biskup podkreślił różnorodność dróg, którymi ludzie podążają w poszukiwaniu spotkania z Jezusem. Zachęcił także do naśladowania Mędrców, którzy po spotkaniu z Jezusem zmienili swoje życiowe trasy i świadczyli o Jego obecności w codzienności.

Po mszy, ulicami miasta przeszedł kolorowy Orszak Trzech Króli, który zakończył się na Rynku. Tam Mędrcy złożyli hołd Jezusowi i ofiarowali dary. Uczestnicy orszaku, zebrani na Rynku, śpiewali kolędy razem z zespołem “Wspólnota Miłość i Łaska Chrystusa”, tworząc wyjątkową atmosferę świąteczną.

Tegoroczne wydarzenie zostało zorganizowane przez Bielskie Stowarzyszenie Wspierania Edukacji i Rodziny “Światło”. Wśród uczestników Orszaku znaleźli się także uczniowie Szkoły Podstawowej Skała oraz przedszkola Ziarenko, co dodatkowo wzbogaciło to wyjątkowe święto.

foto. Paweł Sowa Wydział Prasowy UM w BB

Udostępnij na Facebooku:

Share on facebook
Facebook

Reklama

Zobacz również..

Reklama

STRONY

Nasze SOCIAL
Kontakt