FOTO: Oficjalnie otwarto nowe przedszkole w Bielsku-Białej.

przedszkole nr 43 bielsko-biala
foto. Paweł Sowa / Wydział Prasowy UMBB

Półtora roku trwała budowa zupełnie nowego przedszkola przy ul. Jakuba Jasińskiego 1 w Hałcnowie. Od 4 września w budynku funkcjonuje Przedszkole nr 43. Wczoraj rano dzieci po raz pierwszy weszły do nowych sal, a jeszcze przed południem odbyło się uroczyste otwarcie placówki z udziałem prezydenta miasta i wielu gości.

Uroczyste Otwarcie Przedszkola nr 43 w Bielsku-Białej

Otwarcie Przedszkola nr 43 w Hałcnowie było wyjątkowym wydarzeniem. Na uroczystości przybyli liczni znakomici goście, w tym prezydent miasta Jarosław Klimaszewski, zastępcy prezydenta oraz kierownictwo Urzędu Miejskiego. To świadczy o znaczeniu tej inwestycji dla lokalnej społeczności.

Dorota Piegzik-Izydorczyk, przewodnicząca Rady Miejskiej Bielska-Białej, wraz z zastępcą i radnymi, parlamentarzyści, przedstawiciele rady osiedla, pracownicy Ratusza oraz społeczność przedszkolna również uczestniczyli w uroczystym otwarciu. To wielkie wydarzenie, które łączyło całą społeczność Hałcnowa.

Nowoczesne przedszkole z wieloma udogodnieniami pięknym wnętrzem

Nowe Przedszkole nr 43 imponuje swoją przestronnością i nowoczesnym designem. Zajmuje niemal 3.500 m2, a w jego wnętrzu mieści się dziesięć oddziałów, które mogą przyjąć aż 250 dzieci. Każdy oddział to prawdziwa kraina zabaw, wyposażona w magazyny sprzętu oraz wygodne leżaki i pościel, zapewniając dzieciom komfort i przyjemność w trakcie nauki i zabawy.

Dodatkowym udogodnieniem jest fakt, że na każde dwa oddziały przypada własna łazienka z natryskiem. Dzięki temu dzieci mogą korzystać z łazienki w komfortowy sposób, niezależnie od innych grup przedszkolaków.

Przedszkole nr 43 to miejsce, które emanuje radością i kolorami. Jasne, przestronne sale są dopasowane do potrzeb najmłodszych, tworząc przyjazne środowisko dla rozwoju dzieci. Każdy dzień spędzony w tym przedszkolu będzie pełen kreatywności i nauki.

Wnętrze przedszkola jest nowoczesne i dostosowane dla każdego dziecka

W Przedszkolu nr 43 szczególną uwagę poświęcono dzieciom młodszym. Cztery oddziały dla najmłodszych mieszczą się na parterze, z wyjściem na uroczy ogród i plac zabaw. Pozostałe oddziały znajdują się na piętrze, z widokiem na plac zabaw, a dwa z nich mają dostęp do tarasu, co pozwala dzieciom cieszyć się świeżym powietrzem i przyrodą.

Część zachodnia na piętrze Przedszkola nr 43 to miejsce, gdzie znajdują się pomieszczenia administracyjne oraz gabinety, w których pracują logopedzi, terapeuci, pedagodzy, psycholodzy oraz sale zajęć rehabilitacyjnych. Sale dla dzieci są przestronne, dobrze doświetlone i wyposażone w rolety zaciemniające, co zapewnia komfortowe warunki pracy i nauki.

Na parterze przedszkola mieści się kompleks kuchenny, gdzie przygotowywane są smaczne posiłki dla dzieci. Ponadto, znajduje się tam aula oraz sala zajęć muzyczno-ruchowych, gdzie dzieci mogą rozwijać swoje talenty i zainteresowania. Posiłki transportowane są na piętro za pomocą dwóch wind towarowych, co sprawia, że obsługa przedszkola jest efektywna i sprawnie zorganizowana.

Przedszkole nr 43 jest w pełni dostosowane do potrzeb osób z niepełnosprawnością. Komunikacja w obiekcie odbywa się dwoma klatkami schodowymi oraz windą, co zapewnia łatwy dostęp dla wszystkich. To miejsce, które dba o potrzeby każdego dziecka, niezależnie od jego specjalnych wymagań.

Dalsza część artykułu pod galerią.

Otoczenie przedszkola równiez zachwyca

Przy Przedszkolu nr 43 przeprowadzono przebudowę skrzyżowania ulic Jakuba Jasińskiego oraz Janowickiej. Dodatkowo, wybudowano 43 miejsca postojowe, w tym dwa dla osób niepełnosprawnych. To znacząco poprawia infrastrukturę przedszkola i ułatwia dostępność dla rodziców oraz opiekunów dzieci.

Otoczenie przedszkola to tereny zielone, które zostały wyposażone w system nawadniania, bogatą roślinność i drzewa oraz ogród deszczowy. Ogród ten nie tylko zbiera wodę opadową, ale także dzięki odpowiedniej roślinności i przepuszczalnym warstwom żwirów i piasków powoli infiltruje ją w głąb gleby.

Ogród deszczowy ma również walory edukacyjne i sensoryczne, co jest szczególnie ważne dla rozwoju dzieci. Dzieci mogą eksplorować przyrodę, uczyć się o cyklach wody i czerpać radość z kontaktu z naturą. W czasie, kiedy w ogrodzie deszczowym będzie niski poziom wody, najmłodsi pod opieką wychowawcy będą mogli korzystać z tego terenu.

Udostępnij na Facebooku:

Share on facebook
Facebook

Reklama

Zobacz również..

Reklama

STRONY

Nasze SOCIAL
Kontakt