FOTO: Oficjalnie otwarto kolejne przedszkole w Bielsku-Białej. Wnętrze zachwyca!

przedszkole nr 30 Bielsko-Biała
fot. Paweł Sowa / Wydział Prasowy UMBB

Miejskie Przedszkole nr 30 w Bielsku-Białej doczekało się remontu i rozbudowy. Obecnie mieści sześć oddziałów, co pozwala na codzienny udział prawie 150 dzieci. To ważny krok w zapewnieniu wszystkim dzieciom miejsc w przedszkolach publicznych, co z pewnością przynosi ulgę rodzicom.

Uroczyste otwarcie Przedszkola nr 30 w Bielsku-Białej

11 września 2023 roku odbyło się uroczyste otwarcie rozbudowanej placówki, zlokalizowanej przy ulicy Karpackiej 115. Na tej ważnej uroczystości zjawiło się wielu gości, w tym zastępca prezydenta Piotr Kucia, parlamentarzystka Mirosława Nykiel, oraz przewodnicząca Rady Miejskiej Dorota Piegzik-Izydorczyk. Było to wydarzenie, które zjednoczyło lokalną społeczność.

Przed budynkiem nowego przedszkola odbyło się symboliczne otwarcie. Ustępująca dyrektorka Krystyna Stanclik, która pełniła tę funkcję do 1 września, serdecznie powitała gości. Zastępca prezydenta Piotr Kucia razem z byłą dyrektorką rozerwali plakat ze zdjęciem starego przedszkola, a prezydent miasta Jarosław Klimaszewski otrzymał klucz do otwarcia drzwi placówki. Nowa dyrektorka Aleksandra Borowska również była obecna i przywitała zebranych.

fot. Paweł Sowa / Wydział Prasowy UMBB

Artystyczna część otwarcia

Jednym z wyjątkowych momentów podczas otwarcia było wystawienie przez przedszkolaki i pierwszaki z pobliskiej podstawówki części artystycznej. Dzieci ubrane w kolorowe stroje, w tym ludowe, krakowskie, warszawskie, marynarskie i z wizerunkiem Reksia, wystąpiły z recytacją wierszy, śpiewem piosenek oraz tańcem. To był niezapomniany moment, który dostarczył radości zarówno gościom, jak i dzieciom.

fot. Paweł Sowa / Wydział Prasowy UMBB
fot. Paweł Sowa / Wydział Prasowy UMBB

Nowoczesne przedszkole z wieloma udogodnieniami pięknym wnętrzem

Inwestycja w przedszkolu w Kamienicy kosztowała 8,7 mln zł. Prace rozpoczęły się w kwietniu 2022 roku i trwały do ubiegłego miesiąca. Polegały na rozbudowie i przebudowie zabytkowego budynku istniejącego przedszkola. Do tej pory w starym budynku mieścił się jeden oddział oraz część administracyjno-socjalna, kolejny oddział znajdował się w sąsiednim budynku zajmowanym przez Radę Osiedla. Po przebudowie i rozbudowie udało się zlikwidować uciążliwy podział. Nowe przedszkole mieści sześć oddziałów, ma szatnie z podziałem na dzieci starsze i młodsze oraz zaplecze socjalne i techniczne wraz z kuchnią. W obiekcie znalazło się miejsce dla gabinetu logopedy i zajęć gimnastyki korekcyjnej. 

Dobudowana część przedszkola ma nowoczesną formę, natomiast istniejący budynek zachował wygląd historyczny, zgodnie z wytycznymi konserwatorskimi. Część dobudowana jest w pełni dostosowana do potrzeb osób z niepełnosprawnością.

fot. Paweł Sowa / Wydział Prasowy UMBB oraz Radio Bielsko

Przestrzeń dookoła przedszkola

Na nowo został też zagospodarowany teren wokół przedszkola. Są tu nowe rośliny, plac zabaw ma cztery strefy z podziałem na dzieci młodsze i starsze. Przed budynkiem powstał parking z trzynastoma miejscami postojowymi, w tym czterema przeznaczonymi dla osób niepełnosprawnych. Od strony ulicy wymieniono ogrodzenie. Ponadto wykonano instalację fotowoltaiczną, która obniży koszty eksploatacji.

fot. Paweł Sowa / Wydział Prasowy UMBB

CZYTAJ WIĘCEJ: 

Udostępnij na Facebooku:

Share on facebook
Facebook

Reklama

Zobacz również..

Reklama

STRONY

Nasze SOCIAL
Kontakt
Przewiń do góry