FOTO: Nowe wiaty przystankowe w Bielsku-Białej już stoją!

fot. WK UM w BB

Bielsko-Biała nadal inwestuje w komfort podróżujących mieszkańców. Wydział Komunikacji Urzędu Miejskiego poinformował o zamontowaniu kolejnych czterech nowych wiat przystankowych w mieście. Nowe konstrukcje wyróżniają się nie tylko nowoczesnym designem, ale także dostosowaniem do różnych potrzeb pasażerów.

W Bielsku-Białej zamontowano cztery nowe wiaty

Dwa z nowo zamontowanych wiat znajdują się na przystankach Osiedle Karpackie Kościół oraz Lwowska Szpital Miejski. Z uwagi na znacznie większe potoki pasażerskie, wybudowano dłuższe, 4-modułowe wiaty. Dzięki temu pasażerowie mają więcej miejsca na oczekiwanie i ochronę przed warunkami atmosferycznymi.

Na przystanku Osiedle Karpackie Kolista zamontowano standardową 3-modułową konstrukcję. Natomiast na przystanku Sobieskiego Stare Bielsko również zamontowano nową 3-modułową wiatę w miejscu istniejącej konstrukcji, która uległa uszkodzeniu wskutek zdarzenia drogowego.

Wszystkie nowe konstrukcje wiat są utrzymane w kolorze grafitowym, co nadaje im nowoczesny wygląd i doskonale komponuje się z miejskim otoczeniem. Siedziska przy wiatach są dostosowane do długości wiaty, co sprawia, że jeden moduł wiaty, pozbawiony siedziska, jest dedykowany dla osób poruszających się na wózku inwalidzkim lub rodziców podróżujących z dziećmi w wózkach. Ponadto, umożliwiają swobodne odczytanie rozkładów jazdy i informacji pasażerskich zamontowanych w gablocie rozkładowej.

foto/źródło: WK UM w BB

Udostępnij na Facebooku:

Share on facebook
Facebook

Reklama

Zobacz również..

Reklama

STRONY

Nasze SOCIAL
Kontakt