FOTO: Kawiarnia „Cafe Maria” oficjalnie otwarta! Wnętrze zaaranżowano w klimacie lat 60.

cafe maria bielsko-biała
foto. BCK

Właśnie otwarto nowy, magiczny zakątek kulturalny w sercu Bielska-Białej. To Cafe Maria w Bielskim Centrum Kultury, miejsce, które łączy historię, sztukę, smak i emocje. Przy kawie będziesz mógł/a nie tylko podziwiać pamiątki po niezwykłej Marii Koterbskiej, ale także rozkoszować się sernikiem z jej tajnego, domowego przepisu.

Cafe Maria - wyjątkowe miejsce, w którym można się rozkoszować sernikiem z przepisu Mari Koterbskiej

Prace nad Cafe Maria trwały aż dwa lata, aby stworzyć miejsce, które będzie hołdem dla Marii Koterbskiej, słynnej bielskiej artystki. Otwarcie tego magicznego miejsca odbyło się niedawno, a efekt końcowy jest zachwycający. Cafe Maria to nie tylko kawiarnia – to prawdziwa podróż w czasie do lat 60., kiedy to Maria Koterbska była na szczycie swojej kariery artystycznej. Wnętrze kawiarni zostało starannie zaaranżowane, aby oddać klimat tamtych czasów. Stoliki, krzesła, dekoracje – wszystko jest perfekcyjnie dostosowane do tego magicznego okresu.

Jednym z głównych punktów kawiarnianego menu jest sernik wg przepisu Marii Koterbskiej. Ten tajemniczy przepis przenosi smakoszy wprost do domowego ciepła artystki. Każdy kawałek tego sernika to kawałek historii i sztuki. Smakując go, możemy poczuć się jak goście samej Marii Koterbskiej.

Pamiątki po Marii Koterbskiej w Cafe Maria

Cafe Maria to nie tylko smakowita podróż, ale także artystyczna. Odwiedzający to miejsce goście będą mieli okazję obejrzeć pamiątki po słynnej bielszczance. Fotografie, plakaty, statuetki oraz fotel, na którym przesiadywała artystka czytając książki. To tylko niektóre z unikatowych eksponatów, które przybliżą nam postać i twórczość Marii Koterbskiej.

Oficjalnie otwarcie Cafe Maria - koncert Romana Frankla oraz Urszuli Dudziak

Otwarcie Cafe Maria uświetnił aktorski recital Romana Frankla, który zaśpiewał piosenki Mamy, w finale tworząc fantastyczny duet z Iwoną Loranc. To wyjątkowy moment, który podkreślił znaczenie tej kawiarni jako miejsca kultury i sztuki.

Podczas otwarcia kawiarni, prezydent miasta Jarosław Klimaszewski zapowiedział przyszłoroczne, jubileuszowe wydarzenia, związane ze 100-leciem urodzin Marii Koterbskiej. Na placu przed Teatrem Polskim stanie pomnik w naturalnej wielkości, zaprojektowany przez utalentowaną artystkę, Lidii Sztwiertnię.

Po oficjalnym otwarciu Cafe Maria widzów czekała jeszcze jedna atrakcja – koncert Urszuli Dudziak. To niezapomniane wydarzenie, które przyniosło oprócz muzyki mnóstwo pozytywnej energii. Urszula Dudziak wspominała swoją Straconkę, dzieląc się swoim życiowym doświadczeniem. Oprócz tego zaśpiewała piosenki Smoczyńskiego, Mozarta, Urbaniaka i oczywiście… Papai. To był magiczny wieczór, który wpisał się w historię Cafe Maria.

Godziny otwarcia Cafe Maria w Bielsku-Białej

Kawiarenka Cafe Maria znajduje się na I piętrze Bielskiego Centrum Kultury. Na razie jest otwarta na dwie godziny przed i dwie godziny po organizowanych przez placówkę koncertach. Jednak Małgorzata Chełchowska-Rak, dyrektorka Centrum, zapewnia, że docelowo kawiarnia otworzy się również w godzinach dopołudniowych.

Źródło/Foto. Bielskie Centrum Kultury

Udostępnij na Facebooku:

Share on facebook
Facebook

Reklama

Zobacz również..

Reklama

STRONY

Nasze SOCIAL
Kontakt